עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • המחאה מתה? תחליטו אתם
  28.11.2011 13:12   |   עלמה זהר, Xnet
  באמצע המחאה, באמצע ההפגנה הכי המונית, באמצע הזעה של אמצע הקיץ – פתאום נפל לי האסימון. הבעיה היא אני. הבעיה לא מתחילה בביבי, היא לא מתחילה בדנקנר, היא לא מתחילה בתשובה. הבעיה מתחילה בעלמה זהר. במיליוני עלמה זהרים קטנים, אנשים פשוטים עם משכורת בינונית, שמשוטטים כמו נחיל נמלים מסוממות בין המעברים בסופר, במדרגות הנעות של הקניון, בין מותגים, מבצעים, רשתות, הנחות. חושבים שהם קונים בזול ולא מבינים שהם קונים יותר מדי, הרבה יותר ממה שהם צריכים. לוקחים הלוואות, מגדילים מסגרות אשראי, משלמים משכנתאות ומאמינים שאין שום דרך אחרת. כי השיטה עובדת תמיד לטובת הבנק, לטובת הסופר, לטובת השלטון, לטובת הזכיין ואף פעם לא לטובת עלמה זהר. אבל בלי עלמה זהר, בלי מיליוני עלמה זהרים קטנים, השיטה הזאת לא יכולה להתקיים. אנחנו הדלק בעורקיה של מכונת הכלכלה הקפיטליסטית. הכסף הקטן שלנו, הכסף שהרווחנו בזיעת אפנו, טיפה ועוד טיפה, הוא מה שמזין את המיליארדרים והפוליטיקאים וכל היתר. בלעדנו הם לא שווים כלום.
 • ציטוט:

  עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.

אחרי הלידה, עלמה זהר חוזרת עם אלבום לילדים: "זה כיף צרוף"

4.8.2016 11:59   |   יעקב בר-און, מעריב
פלא של "פלא", אלבום הילדים הקסום של עלמה זהר - שבימים אלה הפך למופע קסום לא פחות - נולד בנסיבות משפחתיות. לפני כמעט שנתיים וחצי נולד הלל (ה' בפתח), בנה בכורה, מאז הוא גדל למוזיקה. "כיאה לאמא זמרת, שגם כותבת, כל פעולה שלי איתו הייתה מלווה בשירים שנוצרו מאליהם", מספרת זוהר. "ביניהם שירי־משחק, שירי־אמבטיה, שירי־אוכל ובעיקר שירי־הרדמה רוויי תסכול מאחר שהילד שלי אף פעם לא ישן".
"הלל כבר מנגן ומעלה הופעה מתחרה להופעה שלי ומציג אותה בסלון, כשכולם צריכים למחוא כפיים. ככה זה כשילד הוא בן של שני מוזיקאים (אביו הוא אסי ששון, מתופף להקת "הג'ירפות"). כנראה שגם הוא, למרבה הצער, בדרך אל הבמה".

עוד...