עלמה זהר

  • עלמה זהר: "פולניה ששרה בערבית-פלסטינית"
    13.6.2013 9:27   |   סטלי סולומונוב, ynet
    המוזיקאית עלמה זהר עושה הבוקר (ה') צעד נוסף לקראת אלבומה השלישי "לחם, אהבה" - ומוציאה את "נצחונות", הסינגל השני מתוכו. "הוא קצבי יותר, ועושה חשק להתנועע", סיפרה בראיון מיוחד באולפן ynet, בו תוכלו לצפות בוידאו שלפניכם. למרות שהיא מודה שרוב שיריה נכתבו בכלל על גברים, "נצחונות" הוא שיר פוליטי, על הסכסוך הישראלי-ערבי. "זה שיר על העם שנמאס לו, ורוצה לוותר על הסכסוך ולחיות בסבבה. אנשים אומרים: 'חלאס, מיצינו'". את המילים כתבה והלחינה זהר בעצמה והוסיפה בית אחד בשפה הערבית, שתרגמה עבורה מורה, אשר לימדה אותה לשיר את השפה: "אמרתי יאללה, פולניה ששרה בערבית-פלסטינית". את שירתה של זהר מלווים כינורות, מנדולינה, עוד ודרבוקה, והפיק אותו מוזיקלית שותפה ליצירה, אבי איילון. "הוא האיש שלפני שנים הוציא אותי מקריירת המלצרות המשגשגת שלי, והפך אותי לזמרת", היא מספרת עליו.
  • ציטוט:

    האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

אחרי הלידה, עלמה זהר חוזרת עם אלבום לילדים: "זה כיף צרוף"

4.8.2016 11:59   |   יעקב בר-און, מעריב
פלא של "פלא", אלבום הילדים הקסום של עלמה זהר - שבימים אלה הפך למופע קסום לא פחות - נולד בנסיבות משפחתיות. לפני כמעט שנתיים וחצי נולד הלל (ה' בפתח), בנה בכורה, מאז הוא גדל למוזיקה. "כיאה לאמא זמרת, שגם כותבת, כל פעולה שלי איתו הייתה מלווה בשירים שנוצרו מאליהם", מספרת זוהר. "ביניהם שירי־משחק, שירי־אמבטיה, שירי־אוכל ובעיקר שירי־הרדמה רוויי תסכול מאחר שהילד שלי אף פעם לא ישן".
"הלל כבר מנגן ומעלה הופעה מתחרה להופעה שלי ומציג אותה בסלון, כשכולם צריכים למחוא כפיים. ככה זה כשילד הוא בן של שני מוזיקאים (אביו הוא אסי ששון, מתופף להקת "הג'ירפות"). כנראה שגם הוא, למרבה הצער, בדרך אל הבמה".

עוד...