עלמה זהר

  • אמא, אבל לפניך
    27.1.2015 22:15   |   עלמה זהר, מגזין את
    קצת לפני מורשה אני מאותתת ימינה כדי לעלות על המחלף לכיוון כביש החוף. מימיני הנהג הארץ ישראלי המצוי מבחין באיתות ועושה מה שמכתיבים לו חוקי הג׳ונגל המקומי: במקום להאט ולתת לי להשתלב בתנועה הוא סוחט את דוושת הגז ומסתער קדימה, מוכן להגן על הנתיב הימני כאילו הוא חייל גבעתי בסג׳עייה. ואז זה קורה – אני פשוט מאבדת את זה. לגמרי. הדם עולה לי לראש בבת אחת, ואני מחליטה בו במקום לדפוק לנהג הזה קורס נהיגה מונעת שהוא לא ישכח כל החיים. לא פראיירית אני. מזנקת קדימה ומצליחה להשתחל ימינה, כשהפגוש האחורי שלי רק סנטימטרים אחדים לפני הפגוש הקדמי שלו. הוא נאלץ לבלום, אני מנצחת, אבל זה עוד לא מספיק לי. 20 שניות אחר כך, כשאנחנו נעצרים ברמזור חלון אל חלון, אני פותחת ונובחת: “חתיכת מטורף, יש לי תינוק קטן באוטו! אתה באמת מוכן להרוג את התינוק שלי רק כדי לא לתת לי להיכנס לנתיב!״, ועוד לפני שהוא מספיק לענות אני סוגרת את החלון, ורק אז אני קולטת – אני עם התינוק במכונית. הרגע סיכנתי במו ידיי את החיים של התינוק שלי.
  • ציטוט:

    האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

אחרי הלידה, עלמה זהר חוזרת עם אלבום לילדים: "זה כיף צרוף"

4.8.2016 11:59   |   יעקב בר-און, מעריב
פלא של "פלא", אלבום הילדים הקסום של עלמה זהר - שבימים אלה הפך למופע קסום לא פחות - נולד בנסיבות משפחתיות. לפני כמעט שנתיים וחצי נולד הלל (ה' בפתח), בנה בכורה, מאז הוא גדל למוזיקה. "כיאה לאמא זמרת, שגם כותבת, כל פעולה שלי איתו הייתה מלווה בשירים שנוצרו מאליהם", מספרת זוהר. "ביניהם שירי־משחק, שירי־אמבטיה, שירי־אוכל ובעיקר שירי־הרדמה רוויי תסכול מאחר שהילד שלי אף פעם לא ישן".
"הלל כבר מנגן ומעלה הופעה מתחרה להופעה שלי ומציג אותה בסלון, כשכולם צריכים למחוא כפיים. ככה זה כשילד הוא בן של שני מוזיקאים (אביו הוא אסי ששון, מתופף להקת "הג'ירפות"). כנראה שגם הוא, למרבה הצער, בדרך אל הבמה".

עוד...