עלמה זהר

  • יענקלה רוטבליט ועלמה זהר בחזרות למופע המשותף
    7.7.2009 17:55   |   טל פרי, mako
    לראשונה מאז הפכה זמרת מצליחה בזכות עצמה תשתף עלמה זהר פעולה עם אביה החורג, המשורר, היוצר והזמר יעקב (יענקל'ה) רוטבליט. השניים יופיעו יחד במופע אקוסטי ואינטימי, בו יבצעו ממיטב שיריהם כסולנים, וגם דואט אחד: השיר "כמה טוב שבאת הביתה", שרוטבליט כתב את מילותיו ושלום חנוך הלחין. השיר, המזוהה בעיקר בביצועו של אריק איינשטיין, חודש לאחרונה בידי עלמה זהר ויצא לרדיו כסינגל, לקראת מופע המחווה לשיריו של איינשטיין, שהתקיים בפארק הירקון בתל אביב. ההופעה המשותפת תתקיים במסגרת ערב התרמה שכל הרווחים ממנו יוקדשו להמשך חקר מחלת ה A.L.S בישראל. בין קרבנות המחלה הקטלנית היתה גם אורנה רוטבליט ז"ל, אשתו של יענקל'ה ואמה של עלמה זהר, שנפטרה לפני 11 שנים. המחלה התוקפת את השרירים ומנוונת אותם, בעוד המוח ממשיך לתפקד. תוחלת החיים הממוצעת של הלוקים במחלה היא כשנה וחצי.
  • ציטוט:

    האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.

איזה שיר התנגן לעלמה זהר בראש בזמן שילדה?

21.7.2015 15:09   |   nrg תרבות
אחרי שלושה אלבומים מוערכים ושורת להיטים ארוכה, מוציאההזמרת והיוצרת עלמה זהר אלבום ילדים אינטליגנטי ומרגש, כמותו לא יצא בישראל מזה הרבה זמן.
האלבום "פלא", מוקדש לבנה הבכור, הלל, שנולד בשנה שעברה, ומבוסס על שירים שהיא שרה לו וגירסת כיסוי ל"אי שם בלב" של ג'ורג' ברסאנס בתרגומו של אהוד מנור. מתוך ההקדשה באלבום, לבנה: "הללי אהוב, את האלבום הזה כתבתי ושרתי לך באהבה גדולה, והשתדלתי לשם בו כל מה שחשבתי שתצטרך בדרך – סקרנות ושמחה, אהבה לטבע ולכל מה שחי, כבוד לכל אדם באשר הוא אדם, אמונה פשוטה בבורא עולם וגם קצת חוש הומור, שבלעדיו קשה מאוד לעבור את החיים. אתה איש קטן ומגניב, ואני מאוד מאוד מאושרת להיות אימא שלך. באהבה, אמא".

עוד...