עלמה זהר

  • המנון ישראלי חדש נולד: עלמה זהר ואסי איילון מכתיבים את "מצב הרוח"
    23.4.2013 14:09   |   אסף נבו, mako
    עלמה זהר מוציאה יחד עם אסי איילון, המפיק המוזיקלי הקבוע שלה, את השיר "מצב הרוח", סינגל ראשון מאלבום שלישי. זהו, בפור גדול, השיר הכי טוב שיצא מתחילת השנה במוזיקה המקומית, שיר עם תחושה מיידית של המנון ישראלי ידש שנולד, שחוכמתו היא בפשטותו, שיר שמזכיר את שלמה ארצי (כן כן) ברגעיו הגדולים של הכתיבה על זוגיות, על היחסים המוטרפים והזרוקים בין גבר לאישה, שמחפשים את עצמם במגע ובקשר בתוך האהבה. "מצב הרוח" הוא שיר חזק, שיקרע להרבה אנשים את הלב בחודשים הקרובים, שיר שזוגות ובודדים ימצאו את עצמם בו שוב ושוב, עם שורות מפתח כמו "מתוך האלכוהול אני רואה בהיר ואת כל-כך יפה", ופזמון נפלא: "הולך להתפשט ולעשות לך ילד / לכבוש אותך כמו שכובשים מדינת אויב / לרוץ בשדות מוקשים ובין אבני בזלת / לקרוע לך את הלב".
  • ציטוט:

    האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

אמיתית, חדה, כנה ומרגשת: עלמה זהר

14.6.2013 0:02   |   יואב איתיאל, מגזין המושבות
עלמה זהר, יחד עם המפיק הצמוד אסי איילון, במופע טרום בכורה אקוסטי רגע לפני צאת אלבומה השלישי "לחם, אהבה" שהסינגל הראשון מתוכו "מצב הרוח" כבר מתנגן ברדיו. המופע כולל את מיטב הלהיטים משני אלבומיה הקודמים של עלמה, ושירים חדשים מהאלבום שבדרך.
באלבום החדש ממשיכה זהר לבטא את קולה הייחודי ולשרטט קווים לדמותה של המציאות הישראלית העכשווית. "לחם, אהבה" שנכתב במהלך השנתיים האחרונות, מביא את עלמה זהר במיטבה – אמיתית, חדה, כנה ומרגשת. יחד עם ההגשה הנפלאה וקולה יוצא הדופן - זהו אולי האלבום הבשל ביותר שלה עד כה.

עוד...