עלמה זהר

  • יצא להם ערב של אהבה
    20.4.2012 10:52   |   עמרי בר לב, מגזין המושבות
    בשבוע שעבר, סיפרנו כאן על עלמה זוהר שהגשימה חלום להופיע בצוותא עם ארקדי דוכין. בסוף השבוע, ויתרנו על מופלטה בפיתה והלכנו לראות האם זה גם חלומו של הקהל. שורה תחתונה, כמו שסבתא שלי הייתה אומרת: "אני נניינתי", אבל יותר משאני או הקהל נהנה, נראה שעלמה, ממש, אבל ממש נהנתה. לגבי ארקדי קצת קשה להגיד, כי אני לא בטוח שהמילה נהנה, היא במילון האישי שלו. אבל לאהוב, ארקדי דווקא יודע. ומכוון שארקדי יודע לאהוב ועלמה אוהבת את ארקדי (אם כי באהבה באופן כללי, על פי דבריה ועל פי שיריה –היא קצת יותר חלשה), יצא להם ערב שירי אהבה.
  • ציטוט:

    עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.

האלבום החדש של עלמה זהר: מפתיעה בדיסטורשנים נהדרים

4.3.2018 8:57   |   אלעד בילו, כלכליסט
“חיים משוגעים” החדש של עלמה זהר הוא כבר האלבום החמישי שלה. עשר שנים חלפו מאז פרצה לחיינו עם “דברי”, אלבום הבכורה שכלל להיטים כמו “מיגל”, “אגו טריפ”, וכמובן “עם הגב”, הפך את זהר לתגלית השנה ולזמרת השנה, וכבר נמכר ב־40 אלף עותקים.
רק שישה שירים כולל האלבום החדש. כאחד מאחרוני המוהיקנים שעדיין אוהב לקנות דיסקים, להכניס אותם למערכת ולהאזין ‑ מיעוט השירים היה עלול לאכזב את הקונים. אבל בידיה של זהר הם מהווים אלבום שלם, שרויים כולם באותו עולם, לא מתפזרים, וזה מה שחשוב.

עוד...