עלמה זהר

  • קול קורא לנדוד: עלמה זהר בזאפה
    9.11.2013 12:48   |   רון דרך, נענע 10
    בדרכי לרכב לאחר הופעתה של עלמה זהר בזאפה תל אביב, לקראת צאת אלבומה השלישי, "לחם, אהבה", שאל אותי חבר שבא איתי להופעה, "מה הקטע שלה עם חו"ל, כמעט כל השירים שלה עוסקים במקומות אחרים", ואני השבתי שלא שמתי לב לזה, אבל יש בזה משהו. ואכן, כשעברתי על שיריה של זהר בראשי נוכחתי לדעת כי אף אם לא בכל שיריה של זהר יש התייחסות לארץ אחרת, אם כי ברבים יש, ברובם נוכחת לכל הפחות אווירת הנדודים. עלמה זהר היא נוודית, לפחות ברוחה, כמו במילותיה כך גם בהשפעות המוסיקליות שלה. היא לוקחת קצת מהמערב, קצת מהמזרח, נגיעות ממוסיקה ערבית, מקצבים ממוסיקת הרגאיי ומערבבת את כולם יחד למרקחה מקורית שלה.
  • ציטוט:

    האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

האלבום החדש של עלמה זהר: מפתיעה בדיסטורשנים נהדרים

4.3.2018 8:57   |   אלעד בילו, כלכליסט
“חיים משוגעים” החדש של עלמה זהר הוא כבר האלבום החמישי שלה. עשר שנים חלפו מאז פרצה לחיינו עם “דברי”, אלבום הבכורה שכלל להיטים כמו “מיגל”, “אגו טריפ”, וכמובן “עם הגב”, הפך את זהר לתגלית השנה ולזמרת השנה, וכבר נמכר ב־40 אלף עותקים.
רק שישה שירים כולל האלבום החדש. כאחד מאחרוני המוהיקנים שעדיין אוהב לקנות דיסקים, להכניס אותם למערכת ולהאזין ‑ מיעוט השירים היה עלול לאכזב את הקונים. אבל בידיה של זהר הם מהווים אלבום שלם, שרויים כולם באותו עולם, לא מתפזרים, וזה מה שחשוב.

עוד...