עלמה זהר

  • יענקלה רוטבליט ועלמה זהר בחזרות למופע המשותף
    7.7.2009 17:55   |   טל פרי, mako
    לראשונה מאז הפכה זמרת מצליחה בזכות עצמה תשתף עלמה זהר פעולה עם אביה החורג, המשורר, היוצר והזמר יעקב (יענקל'ה) רוטבליט. השניים יופיעו יחד במופע אקוסטי ואינטימי, בו יבצעו ממיטב שיריהם כסולנים, וגם דואט אחד: השיר "כמה טוב שבאת הביתה", שרוטבליט כתב את מילותיו ושלום חנוך הלחין. השיר, המזוהה בעיקר בביצועו של אריק איינשטיין, חודש לאחרונה בידי עלמה זהר ויצא לרדיו כסינגל, לקראת מופע המחווה לשיריו של איינשטיין, שהתקיים בפארק הירקון בתל אביב. ההופעה המשותפת תתקיים במסגרת ערב התרמה שכל הרווחים ממנו יוקדשו להמשך חקר מחלת ה A.L.S בישראל. בין קרבנות המחלה הקטלנית היתה גם אורנה רוטבליט ז"ל, אשתו של יענקל'ה ואמה של עלמה זהר, שנפטרה לפני 11 שנים. המחלה התוקפת את השרירים ומנוונת אותם, בעוד המוח ממשיך לתפקד. תוחלת החיים הממוצעת של הלוקים במחלה היא כשנה וחצי.
  • ציטוט:

    האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.

האלבום החדש של עלמה זהר: מפתיעה בדיסטורשנים נהדרים

4.3.2018 8:57   |   אלעד בילו, כלכליסט
“חיים משוגעים” החדש של עלמה זהר הוא כבר האלבום החמישי שלה. עשר שנים חלפו מאז פרצה לחיינו עם “דברי”, אלבום הבכורה שכלל להיטים כמו “מיגל”, “אגו טריפ”, וכמובן “עם הגב”, הפך את זהר לתגלית השנה ולזמרת השנה, וכבר נמכר ב־40 אלף עותקים.
רק שישה שירים כולל האלבום החדש. כאחד מאחרוני המוהיקנים שעדיין אוהב לקנות דיסקים, להכניס אותם למערכת ולהאזין ‑ מיעוט השירים היה עלול לאכזב את הקונים. אבל בידיה של זהר הם מהווים אלבום שלם, שרויים כולם באותו עולם, לא מתפזרים, וזה מה שחשוב.

עוד...