עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • עונג שבת: סוף השבוע של עלמה זהר
  25.10.2013 8:00   |   עכבר העיר
  רגעים של שקט בבית, עיתון שבת פרוש וכרוב טבעוני אחד שימלא לכם את הבטן וישמח לכם את הלב. עלמה זהר, מוזיקאית ופעילה חברתית מקדשת את השבת בדרך לא רגילה. זהר (36) יוצרת מוזיקה כבר שש שנים בהם הספיקה להופיע עם ארקדי דוכין, מיכה שטרית ואפילו אתי אנקרי. את אלבום הבכורה שלה זוכרים בעיקר בזכות השיר "שיר אהבה אינדיאני" או בשמו השני, "מיגל". את אלבומה השלישי "לחם, אהבה" עתידה זהר להוציא עד סוף השנה. לקראת האלבום תצא זהר לסיבוב הופעות עם הרכב חדש, וב-5 בנובמבר תופיע בזאפה תל אביב ותארח את אהוד בנאי, מקור ההשראה האישי שלה. גם אם אתם לא שומרים שבת, לא מאמינים באלוהים ולא רוצים שום קשר איתו, אל תפספסו את ההמצאה היהודית הגדולה ביותר בהיסטוריה והיא הניתוק. לכל דת יש את היום הקדוש שלה, וכל הימים הקדושים נראים פחות או יותר אותו דבר, אבל רק לנו יש 24 שעות בלי טלפונים, בלי טלוויזיה, בלי אינטרנט ובלי משחקי מחשב. ברוכים הבאים למציאות. בהתחלה זה עלול להיות קשה: תאלצו לשוחח עם בן הזוג שלכם, לשחק עם הילדים שלכם, לקרוא ספר, לטייל בשכונה שלכם ושאר פעילויות שכבר מזמן שכחתם איך עושים. אבל לאט לאט דברים מופלאים יתחילו לקרות, רק מעצם זה שתהיו נוכחים ותחוו את החיים שלכם בזמן אמת.
 • ציטוט:

  עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.

הפלא של עלמה זהר

4.8.2015 13:28   |   טל גורדון, הבמה
אחרי שלושה אלבומי סולו שנטעו את קולה ויצירתה של עלמה זהר בצורה חזקה וברורה במוזיקה הישראלית, היא מוציאה כעת את אלבום שירי הילדים "פלא", ששולח את מאזיניו להיזכר בתור הזהב של אלבומי הילדים, כאלה שהוציאו אמנים כמו אריק איינשטיין, חוה אלברשטיין ואנשי "הכבש הששה עשר".
את האלבום הוציאה זהר ממש במקביל להתמודדות עם הולדת בנה הבכור שחוגג כיום שנה וארבעה חודשים, ככה שהפעם, הקלישאה שגורסת שאמן עושה ילד ואיתו מוציא אלבום ילדים, עובדת לטובתנו.

עוד...