עלמה זהר

  • המנון ישראלי חדש נולד: עלמה זהר ואסי איילון מכתיבים את "מצב הרוח"
    23.4.2013 14:09   |   אסף נבו, mako
    עלמה זהר מוציאה יחד עם אסי איילון, המפיק המוזיקלי הקבוע שלה, את השיר "מצב הרוח", סינגל ראשון מאלבום שלישי. זהו, בפור גדול, השיר הכי טוב שיצא מתחילת השנה במוזיקה המקומית, שיר עם תחושה מיידית של המנון ישראלי ידש שנולד, שחוכמתו היא בפשטותו, שיר שמזכיר את שלמה ארצי (כן כן) ברגעיו הגדולים של הכתיבה על זוגיות, על היחסים המוטרפים והזרוקים בין גבר לאישה, שמחפשים את עצמם במגע ובקשר בתוך האהבה. "מצב הרוח" הוא שיר חזק, שיקרע להרבה אנשים את הלב בחודשים הקרובים, שיר שזוגות ובודדים ימצאו את עצמם בו שוב ושוב, עם שורות מפתח כמו "מתוך האלכוהול אני רואה בהיר ואת כל-כך יפה", ופזמון נפלא: "הולך להתפשט ולעשות לך ילד / לכבוש אותך כמו שכובשים מדינת אויב / לרוץ בשדות מוקשים ובין אבני בזלת / לקרוע לך את הלב".
  • ציטוט:

    האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

חופש זה לחלשים

1.8.2015 9:46   |   עלמה זהר, מגזין את
אני רוצה חופש. מגיע לי חופש. חופש גדול. חופש מהכל ומכולם. חופש מעבודה, מדאגה, מאחריות, משגרה. אני רוצה נופים אחרים, מים צלולים, סדינים לבנים, כבישים מתפתלים. אני רוצה שהכל יהיה כלול ושהכל יהיה אפשרי. אני רוצה כרטיס פתוח. רוצה רומנטיקה. אני רוצה מפגשים בלתי צפויים. רוצה ללכת לאיבוד בעיר לא מוכרת. להיסחף אל חוף טרופי. לדבר אנגלית עילגת. לגלות מסעדה קטנה שאין בה תיירים. לרקוד במסיבת חוף לאור ירח. להתמלא בשלווה, בשמחה, בכוחות חדשים. אני כל כך זקוקה לחופש, אבל יש לי ילד.

עוד...