עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • פסטיבל יערות מנשה חוזר בפעם השלישית
  24.3.2011 11:18   |   עכבר העיר אונליין
  "פסטיבל יערות מנשה" חוזר בשלישית והפעם נראה שהוא מעלה הילוך. הפסטיבל התחיל כפסטיבל אינדי שעלה בסמוך לפסטיבלי "אינדי נגב" ו"חוצמזה". השנה אף שהוא ממשיך לשמור על הקו העצמאי, יופיעו בו גם אמנים מהשורה הראשונה ביניהם: ג'ירפות, קרולינה, רוקפור, עלמה זהר וההרכב הבלגי Pas Mal Plus ועוד. כמו כן בפסטיבל יעלו הפקות מיוחדות כמו: "אדמה-עץ"- בהנחיית הכוריאוגרפים ליאת בן דרור וניר גל, "ג'אם משפחת המשפחות" - בהשתתפות Tree, האחים ציזלינג, משפחת דיין ועוד, "אביב באפלצ'ים"- בביצוע סטודנטים מהאקדמיה למוזיקה. הפסטיבל יתקיים ב- 29-30.4 ביער קק"ל שבלב פארק יערות מנשה, במועצה האיזורית מגידו ויכלול שתי במות - במה מרכזית ובמת ארמגדון. בנוסף יתקיימו בו סדנאות לילדים ולמבוגרים, תערוכת ציורים, מיצגים ועבודות שונות של אומני האזור. במקום יופעל מתחם קמפינג, מתחם אוכל ודוכני מכירה שונים.
 • ציטוט:

  האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

עבור עלמה זהר, אין הבדל בין מוזיקה לילדים למוזיקה למבוגרים

28.6.2017 11:31   |   אורן ברזילי, TimeOut
יום אחד יכיר עולם התרבות בתרומתה המכרעת של חופשת הלידה ליצירה האנושית. הסיטואציה של אם שנמצאת הרבה פעמים לבדה במשך חודשים עם תינוק שלא מדבר ורק צריך תעסוקה הוא מקור למצוקה שאין לה הרבה יח"צ, אבל היא מקום שמעניין ליצור ממנו. ככה זה כשיוצאים מאזור הנוחות.
"לא חשבתי שאני אעשה מוזיקה לילדים או שיש לי מה להציע בתחום הזה", מספרת עלמה זהר, שאלבום הילדים שלה, "פלא", הפך כעת לאלבום זהב וממשיך סיבוב הופעות מוצלח באותו שם. "נזרקתי לתוך העולם המוזר הזה שקוראים לו חופשת לידה. הפכתי להיות להקת בידור לילד אחד ושרתי לו כל היום גם כי הייתי לבד בבית וגם כי נראה לי שאימהות שרות כל הזמן לתינוקות. זו תקשורת בסיסית איתם, ודאי אם זו אימא כותבת שירים".

עוד...