עלמה זהר

  • מה לכם ולזכויות אדם?
    6.12.2011 14:35   |   עלמה זהר, Xnet
    אז איפה אתם ביום זכויות האדם הבינלאומי, ב-10.12? כנראה שבבית. כלל לא מודעים או שוכחים בתוך רגע שקראתם או שמעתם באיזשהו מקום שהיום הזה חל השבוע. כי מה לכם ולזכויות אדם? אצלכם ברוך השם הכל בסדר ויש לכם דברים אחרים לדאוג להם, ילדים לאסוף מהגן ודד ליין בעבודה וארוחת שישי עם החותנת. למי יש זמן לזכויות אדם? זכויות אדם, כמו כסף וכמו אהבה, הם משהו שאתה לא חושב עליו יותר מדי כל עוד יש לך אותו. אבל כשאין, חלילה, אתה לא יכול לחשוב כבר על שום דבר אחר. אם לא יצא לכם להרהר בנושא זכויות האדם בזמן האחרון זה סימן מצוין, זה סימן שאיש אינו פוגע בזכויות שלכם ותודו לאלוהים על כך, כי אתם שייכים לקבוצת עילית קטנטנה בתוך אוכלוסיית כדור הארץ שנהנית מחירות, מכבוד ומהגנה שרוב בני האדם לא יזכו להם לעולם. הביטו שמאלה וימינה על כל המדינות השכנות, הציצו באפריקה, התבוננו בהודו, בסין, במזרח אירופה ובדרום אמריקה. ולא צריך ללכת רחוק, ממש כאן מתחת לאף שלכם, בשטחים הכבושים, ביישובים הבדואיים, בדרום תל אביב – חיים אנשים ללא זכויות.
  • ציטוט:

    עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.

עלמה זהר באוזןבר

20.4.2012 19:48   |   בילויים
עלמה זהר היא אחת הזמרות שזכו ליותר הכרה בשנים האחרונות בארץ. עם מספר לא קטן של להיטים שכבשו את הרדיו והאוזניים, וקול מפתיע ומיוחד, שני אלבומים מצליחים, כשאחד מהם הגיע למעמד של אלבום זהב, היא הגיעה לאוזןבר וסיפרה הכל על מיגל.
היא מתחילה עם "גלות בבל השניה" מהאלבום הראשון, על הבמה נמצאים עלמה זהר ואסי איילון. שניהם עם גיטרות אקוסטיות, יושבים על כיסאות בר. השיר השני הוא "התרגשתי לקראתך" השיר שפותח את האלבום השני 'שלושים ושלוש'.

עוד...