עלמה זהר

  • כולם בשביל אחד
    18.10.2011 9:02   |   עלמה זהר, Xnet
    אז איפה הייתם כשגלעד שליט חזר הביתה? בבית, במשרד, על הכביש? צמודים למסך הטלוויזיה, המחשב, הנייד, הרדיו? לא כל יום יוצא לנו לקחת חלק ברגע היסטורי, להיות עדים לאירוע שעתיד להיחרט לנצח בזיכרון ובתודעה של כולנו, רגע הרה משמעות. אבל מה בעצם המשמעות של הרגע הזה, מעבר להתרגשות לראותו חוזר חי ושלם? גלעד שליט לנצח יהיה סמל, אבל סמל למה? מה יישאר לנו ממנו בעוד עשר שנים? מה נספר לילדינו, לנכדינו, כשישאלו אותנו "מי זה גלעד שליט?". תחושת השמחה וההקלה שממלאות אותי מהיום שהודיעו על שובו אינן רק מפני שהוא ניצל, אלא מפני שבאיזשהו אופן כולנו ניצלנו. משהו מאוד חשוב היה אובד לנו לנצח אם לא היינו מחזירים את גלעד. גלעד שליט הוא לא רק סיפורו האישי של חייל אחד, הוא סיפורה של חברה שלמה שעמדה במבחן הקשה מכל. האתוס של גלעד שליט יהיה לנצח "כולם בשביל אחד". זה אולי הערך הכי הכי ישראלי שיש. כי "אחד בשביל כולם" ראיתי גם במקומות אחרים, לכל מדינה הגיבורים הלאומיים שלה, אבל "כולם בשביל אחד" יש רק כאן. זו המדינה היחידה בעולם שתשלם מחיר כזה עבור חייל בודד, מדינה שלמה מסתכנת עבור חייל אחד שהסתכן עבור מדינה שלמה.
  • ציטוט:

    האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

עלמה זהר באוזןבר

20.4.2012 19:48   |   בילויים
עלמה זהר היא אחת הזמרות שזכו ליותר הכרה בשנים האחרונות בארץ. עם מספר לא קטן של להיטים שכבשו את הרדיו והאוזניים, וקול מפתיע ומיוחד, שני אלבומים מצליחים, כשאחד מהם הגיע למעמד של אלבום זהב, היא הגיעה לאוזןבר וסיפרה הכל על מיגל.
היא מתחילה עם "גלות בבל השניה" מהאלבום הראשון, על הבמה נמצאים עלמה זהר ואסי איילון. שניהם עם גיטרות אקוסטיות, יושבים על כיסאות בר. השיר השני הוא "התרגשתי לקראתך" השיר שפותח את האלבום השני 'שלושים ושלוש'.

עוד...