עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • אמא, אבל לפניך
  27.1.2015 22:15   |   עלמה זהר, מגזין את
  קצת לפני מורשה אני מאותתת ימינה כדי לעלות על המחלף לכיוון כביש החוף. מימיני הנהג הארץ ישראלי המצוי מבחין באיתות ועושה מה שמכתיבים לו חוקי הג׳ונגל המקומי: במקום להאט ולתת לי להשתלב בתנועה הוא סוחט את דוושת הגז ומסתער קדימה, מוכן להגן על הנתיב הימני כאילו הוא חייל גבעתי בסג׳עייה. ואז זה קורה – אני פשוט מאבדת את זה. לגמרי. הדם עולה לי לראש בבת אחת, ואני מחליטה בו במקום לדפוק לנהג הזה קורס נהיגה מונעת שהוא לא ישכח כל החיים. לא פראיירית אני. מזנקת קדימה ומצליחה להשתחל ימינה, כשהפגוש האחורי שלי רק סנטימטרים אחדים לפני הפגוש הקדמי שלו. הוא נאלץ לבלום, אני מנצחת, אבל זה עוד לא מספיק לי. 20 שניות אחר כך, כשאנחנו נעצרים ברמזור חלון אל חלון, אני פותחת ונובחת: “חתיכת מטורף, יש לי תינוק קטן באוטו! אתה באמת מוכן להרוג את התינוק שלי רק כדי לא לתת לי להיכנס לנתיב!״, ועוד לפני שהוא מספיק לענות אני סוגרת את החלון, ורק אז אני קולטת – אני עם התינוק במכונית. הרגע סיכנתי במו ידיי את החיים של התינוק שלי.
 • ציטוט:

  האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.

עלמה זהר ואסי ששון חובקים בן בכור

2.4.2014 9:17   |   יואב איתיאל
אושר גדול. אימרו "בוקר טוב ומזל טוב" לזמרת והיוצרת עלמה זהר ולבן זוגה, מתופף "הג’ירפות", אסי ששון. השניים חובקים ילד ראשון. "כולנו בריאים, שלמים, מבולבלים ומאושרים", דיווחה אתמול זהר, 36, במיסרון לחבריהם של השניים לאחר לידתו בצהריים של הבכור לבית ששון-זהר, שיחגוג את יום הולדתו, מדי שנה, עד 120, ב-1 באפריל.

עוד...