עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • עלמה זהר וארקדי דוכין: "היא מדברת יותר"
  4.7.2012 11:59   |   ynet
  אחד משיתופי הפעולה המפתיעים שמתקיימים עכשיו על הבמות בישראל שייך לארקדי דוכין ועלמה זהר. השניים החליטו באחרונה לצאת לסיבוב הופעות משותף כשהם מבצעים שירים אחד של השני בעיבודים חדשים וכן שירים מפתיעים אחרים. בדרך החדשה, הם גם הגיעו אל אולפני גלי צה"ל ובתוכנית "מוזיקה היום" הם סיפרו ליואב קוטנר על מערכת היחסים החדשה שלהם וביצעו שירים בשידור חי. אנחנו כרגיל מביאים לכם את הרגעים היפים. בוידאו שלפניכם תוכלו לצפות בביצוע ל"שני סיפורי אהבה קטנים" של "החברים של נטשה", אותו כתבו והלחינו דוכין ומיכה שטרית - ומבצעים זוהר ודוכין יחד עם אסי איילון בגיטרה. באולפן סיפרו השניים על החיבור: "יצא לנו להיפגש בפסטיבל הפסנתר, התאהבתי והצעתי לעלמה חברות", סיפר דוכין, "בעיני יש פה חיבור מדליק. אנחנו מדברים על הבמה הרבה, יחסית למה שאנחנו בחיים, למרות שהיא יותר ממני. מדברים על קשר, על אהבה ועל יחסים, היא שואלת אותי שאלות מביכות. אני נאלץ לענות".
 • ציטוט:

  האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

עלמה זוהרת מאושר גדול

14.10.2013 20:14   |   רעש לבן
חמש שנים בלבד, אחרי שכבשה את כולנו עם הגב למיגל, עלמה זהר עומדת לשחרר אלבום שלישי שאת רובו מימנה דרך ההדסטארט. "מצב הרוח" ו"ניצחונות", כבר הותירו רושם מצוין והשבוע עם יציאת הסינגל השלישי, "אושר גדול", ראיינתי אותה לקראת האלבום "לחם, אהבה".
"לחם, אהבה" יהיה האלבום השלישי שלך בתוך 5 שנים. זה כבר קורה מבחינתך באופן טבעי או שכשיצא האלבום, שוב תתרגשי מחדש ותראי בזה פלא?
זה נס. בעיקר האלבום הזה ואיך שהוא קרה אבל זה אף פעם לא מובן מאליו. גם בגלל שאתה יודע, אני התחלתי רק בגיל 31 והוצאתי את האלבום הראשון. אז היו לי הרבה חיים לפני כן, אני יודעת שיש גם חיים בלי המוזיקה וכל עוד אני עדיין שם, אני מברכת על זה כל יום. לא לוקחת שום דבר כמובן מאליו, בעיקר לא את האפשרות לחיות מזה.

עוד...