עלמה זהר

  • חיים חדשים
    21.9.2014 12:43   |   עלמה זהר, מגזין את
    פה ושם אני עוד מוצאת ברחבי הבית שאריות של עצמי הישנה. הנה למשל הביקיני הברזילאי שלי (כמה קטן הוא נראה פתאום) תלוי עדיין באמבטיה על הוו הקבוע, בפוזה של הרגע עליתי מהים, שטפתי ותליתי אותו, כמו שנראים בגדי ים של אנשים שחיים על הים. תזכורת חיה לימים שבהם הייתי קמה בבוקר (כשהמונח "בוקר" עוד התייחס לשעה עשר ולא לחמש וחצי), מחליקה היישר לתוך בגד הים, שולפת מהמקרר שתי בירות קרות (כי ארוחת בוקר היא הארוחה החשובה ביום) ופוקחת את העיניים ממש רק כשהכחול הגדול משתרע מולי, נוגע באופק בתכלת השמים. בוקר טוב אוגוסט 2013.
  • ציטוט:

    עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.

צייר לי אינדיאני: צפו בקליפ של עלמה זוהר

18.5.2015 12:26   |   ynet
אחרי שלושה אלבומים שבה עלמה זוהר אל הצלילים והפעם - לילדים. אלבומה החדש "פלא" נכתב בהשראת בנה הלל וייצא בחודשים הקרובים. כעת יוצא "שני אינדיאנים", סנונית ראשונה מתוכו המללוה גם בקליפ מצויר שנוצר על ידי שרה פלוט ולירון אטיה.
"אנשים תמיד שואלים אותי 'מה יש לך מאינדיאנים?!", מספרת זוהר. "אני לא יודעת, אולי זה החופש, האומץ והחיבור לאדמה ואולי פשוט נוצות על הראש עושות אותי שמחה. ילדים לנצח יהיו מוקסמים מאינדיאנים, זה משהו חוצה דורות שמחבר בין סבים לנכדים. לבן שלי כבר יש נוצות משלו וגם טיפי ממקלות וסדינים ישנים. אנחנו משחקים עד שנמאס לו, ואז אני ממשיכה לשחק לבדי".

עוד...