עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • על הנדנדה
  4.11.2010 9:09   |   אור ברנע, ynet
  כשלושה חודשים חלפו מאז הוציאה עלמה זהר את אלבומה השני, "שלושים ושלוש". בין ההופעות, קפצו השבוע זהר וחברי להקתה לאולפן "מוזיקה היום" של יואב קוטנר בגלי צה"ל והתארחו לג'אם חי באולפן ולשיחה מלב אל לב. מתוך המפגש אתם זוכים לביצוע מיוחד של הזמרת לשיר "נד נד", מתוך האלבום החדש אותו כתבה והלחינה. מצטרפים אליה ארז רוסו בגיטרות ואסי ששון בתופים - שניהם חברי להקת "ג'ירפות" - ואמיר קריגר בבס. באולפן שאל קוטנר את זהר על הדרך בה השפיעה ההצלחה הגדולה של אלבומה הראשון, "דברי" לפני כשנתיים. "אכלתי שוק קטן, עברו עליי שנתיים מטלטלות, שבהן הייתי צריכה ללמוד בין היתר להופיע, לנגן ולשיר, שזה דברים שלא ידעתי", היא צחקה, "איבדתי קצת את הפרטיות, אבל צ'יק צ'ק החזרתי אותה. עשיתי עוד תקליט. הופ גדלתי בשנתיים ואני בדרכי".
 • ציטוט:

  האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.

צייר לי אינדיאני: צפו בקליפ של עלמה זוהר

18.5.2015 12:26   |   ynet
אחרי שלושה אלבומים שבה עלמה זוהר אל הצלילים והפעם - לילדים. אלבומה החדש "פלא" נכתב בהשראת בנה הלל וייצא בחודשים הקרובים. כעת יוצא "שני אינדיאנים", סנונית ראשונה מתוכו המללוה גם בקליפ מצויר שנוצר על ידי שרה פלוט ולירון אטיה.
"אנשים תמיד שואלים אותי 'מה יש לך מאינדיאנים?!", מספרת זוהר. "אני לא יודעת, אולי זה החופש, האומץ והחיבור לאדמה ואולי פשוט נוצות על הראש עושות אותי שמחה. ילדים לנצח יהיו מוקסמים מאינדיאנים, זה משהו חוצה דורות שמחבר בין סבים לנכדים. לבן שלי כבר יש נוצות משלו וגם טיפי ממקלות וסדינים ישנים. אנחנו משחקים עד שנמאס לו, ואז אני ממשיכה לשחק לבדי".

עוד...