עלמה זהר

  • עלמה זהר כועסת
    20.8.2011 12:25   |   מגזין המושבות
    עלמה זהר פרצה לחיינו בסערה - בתחילה תחת הטייטל המטריד, "בתו החורגת של יענקל’ה רוטבליט", אולם תוך זמן קצר הצליחה בזכות עצמה, כשסינגל הבכורה שלה "עם הגב", ולאחריו "אגו טריפ", כבשו את הרדיו, סחטו קומפלימנטים מרוב המבקרים, והשרו את התחושה שסוף סוף נוצר כאן תת-ז’אנר מוסיקלי מרתק, מעניין, ובעיקר ייחודי, שלא מתכתב עם שום דבר שקרה כאן קודם. אל ה"מושבה" בבנימינה, היא הביאה כמות קהל קטנה יחסית אבל אי אפשר להאשים את העם שביום כמו אתמול, ויתר על לצאת ולשמוח.
  • ציטוט:

    עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.

צפו: שיר בחזרה עם עלמה זהר

24.7.2016 0:00   |   וואלה תרבות
עלמה זהר השיקה לאחרונה את מופע הילדים החדש "פלא" שמלווה את הוצאת אלבומה האחרון. לכבודו הגענו לבקר אותה בחדר החזרות ויצאנו עם ביצוע חי.

עוד...