עלמה זהר

  • טאנק יו בוב דילן
    21.6.2011 14:04   |   עלמה זהר, Xnet
    גדול משוררי הרוק מאז ומעולם הגיע להופעה נדירה וכנראה אחרונה, בישראל. הישראלים מצדם גמלו לו בחרושת שמועות מכוערות ואצטדיון חצי ריק. למה מי הוא? בוב דילן? אבל דילן, אחד שלא אכפת לו יותר מדי מהקהל, לא נעלב. לאנשים שכן באו הוא נתן השבוע את הנשמה. ואיזו נשמה יש לו. זה היה סט-ליסט מושלם שיביא כל דילניסט מתחיל לידי דמעות. שילוב מדויק של כמה ממיטב הלהיטים, כמה מהשירים הכי טובים וקצת חומרים חדשים מאלבומיו האחרונים.
  • ציטוט:

    עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.

צפו: שיר בחזרה עם עלמה זהר

24.7.2016 0:00   |   וואלה תרבות
עלמה זהר השיקה לאחרונה את מופע הילדים החדש "פלא" שמלווה את הוצאת אלבומה האחרון. לכבודו הגענו לבקר אותה בחדר החזרות ויצאנו עם ביצוע חי.

עוד...