עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • המחאה מתה? תחליטו אתם
  28.11.2011 13:12   |   עלמה זהר, Xnet
  באמצע המחאה, באמצע ההפגנה הכי המונית, באמצע הזעה של אמצע הקיץ – פתאום נפל לי האסימון. הבעיה היא אני. הבעיה לא מתחילה בביבי, היא לא מתחילה בדנקנר, היא לא מתחילה בתשובה. הבעיה מתחילה בעלמה זהר. במיליוני עלמה זהרים קטנים, אנשים פשוטים עם משכורת בינונית, שמשוטטים כמו נחיל נמלים מסוממות בין המעברים בסופר, במדרגות הנעות של הקניון, בין מותגים, מבצעים, רשתות, הנחות. חושבים שהם קונים בזול ולא מבינים שהם קונים יותר מדי, הרבה יותר ממה שהם צריכים. לוקחים הלוואות, מגדילים מסגרות אשראי, משלמים משכנתאות ומאמינים שאין שום דרך אחרת. כי השיטה עובדת תמיד לטובת הבנק, לטובת הסופר, לטובת השלטון, לטובת הזכיין ואף פעם לא לטובת עלמה זהר. אבל בלי עלמה זהר, בלי מיליוני עלמה זהרים קטנים, השיטה הזאת לא יכולה להתקיים. אנחנו הדלק בעורקיה של מכונת הכלכלה הקפיטליסטית. הכסף הקטן שלנו, הכסף שהרווחנו בזיעת אפנו, טיפה ועוד טיפה, הוא מה שמזין את המיליארדרים והפוליטיקאים וכל היתר. בלעדנו הם לא שווים כלום.
 • ציטוט:

  האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

שירי הלל: הקריירה החדשה של עלמה זהר

13.4.2016 0:00   |   טל אנגלשטיין, עכבר העיר
"ילדים הם קהל יותר קשוב והרבה יותר טוטאלי ממובגרים. הם חווים את המוזיקה בצורה מוחלטת, מרגישים אותה בעוצמה מאוד גדולה, וזה דבר מדהים", מספרת עלמה זהר בהתרגשות מה הוביל אותה לשינוי המוזיקלי שעשתה עם הוצאת האלבום "פלא" בשנה שחלפה. זהר היא לא המוזיקאית הראשונה שפונה אל קהל הילדים, עשו זאת לפניה קורין אלאל ורונה קינן. "פלא" יצא כשנה אחרי שזהר ילדה את בנה הראשון, הלל, והנימה האינטימית וההקסמות מחווית האמהות, מורגשות בטקסטים שפונים אל המאזין הצעיר, לפעמים ממש בגוף ראשון, ומלווים בסיפורים פיוטיים סוחפים. בעוד כמה ימים תוסיף זוהר לרזומה שלה מופע חדש המבוסס על "פלא", גם הוא פונה לילדים ויעלה ברחבי הארץ בפסח הקרוב.

עוד...