עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • מתחזקת חלש
  6.1.2012 10:27   |   הילה אור, מגזין המושבות
  עלמה זהר, אמנם ידועה בין השאר כזמרת מחאה, ואף הפגינה מעורבות במחאה החברתית של קיץ 2011, ואף תומכת כבר שנים בפליטי אפריקה בישראל, כמו גם במציאת פיתרון חדש לבעייתם, אבל בכל הקשור להדרת נשים, עלמה זוהר מעדיפה שלא לקחת חלק בהתרעמות. "עם כל השמאלניות הקיצונית שלי, השתדלתי להיות הבן אדם האחרון שמדבר על זה. לא כי זה לא חשוב, אלא כי אני בעצמי בן אדם מסורתי - אני שומרת שבת, מקיימת שיעורי תורה כל שבוע, כך שמאוד קשה לי עם האיבה הזו לחרדים. יש לי המון חברים חרדים, שהם אנשים פתוחים ומקסימים שמאוד יקרים לי. אנשים שנסעתי איתם לאומן ושלמדתי איתם ומהם, כך שמאוד חשוב לי להימנע מלהתייצב בחזית הזאת וללבות את הנושא. הרי הכי קל לקום ולהתרעם על ציבור שלם בגלל האנשים הקיצוניים שבתוכו, אבל צריך גם לזכור שיש בתוך הציבור הזה אנשים מתונים".
 • ציטוט:

  עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.

In her own good time

19.7.2015 21:47   |   Barry Davis, The Jerusalem Post
Talking to Alma Zohar is almost like getting into a time machine and nipping back to an era that was more innocent, and somehow cleaner, when artists were less driven by financial gain. That may be just a rose-tinted nostalgic view of the way things were – and they do say “nostalgia ain’t what it used to be,” don’t they? – but the 38-year-old singer-songwriter really isn’t after the big bucks.
That said, she has just put out her fourth album in seven years, with the release of a children’s CD called Pelleh (Wonder).
“That’s not bad going,” she admits. “And I’ve only been in the profession seven years.”
Zohar’s discography kicked off in 2008, with Dabri (Speak), which went gold. She may have been a slow train coming, but when she puffed into the station the public was clearly ready and waiting for her.

עוד...