עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • איש שמח ועצוב
  18.2.2013 19:31   |   עלמה זהר, ידיעות אחרונות
  ביום־הולדתי השמיני קנה לי שמוליק קראוס ארנב ענקי משוקולד בעטיפה נוצצת, כל מי שישב באותו הזמן ב"כסית" הרים לכבודי לחיים, ושמוליק הניף אותי בכסא שמונה פעמים ועוד אחת לשנה הבאה, והתעקש לחגוג לי יום־הולדת "כמו שצריך". בשבילנו הוא היה דוד שמוליק מתל־אביב. איש ענק, מרעים בקולו, מספר סיפורים מסמרי שיער, מתגלגל מצחוק, תופס אותנו ומעיף באוויר. אהבנו אותו וקצת פחדנו ממנו, אבל היינו מרותקים אליו. הוא היה כמו דמות מסרט, חצי גנגסטר, חצי מלח שיכור. איש שמח ועצוב, מלא רגש, צועק וצוחק ומחבק. הוא תמיד התקבל אצלנו בבית באהבה. בימים הטובים וגם הטובים פחות. אני זוכרת מן דאגה תמידית לשלומו, שיחות מהוסות בין הוריי כששמוליק לא הרגיש טוב, או כשהיה בבית חולים או כשנעלם או כשמשהו אחר קרה. ומשהו כמעט תמיד קרה.
 • ציטוט:

  האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.

אין עליך

מילים: עלמה זהר
לחן: עלמה זהר

ספן שאין לו מפרש
מה הוא מחפש?
לוליין שברח מקרקס
לאן הוא מטפס?
מה אני בלעדיך?

אין עליך
יורד לסוף דעתי
אין עליך
מבין את נשמתי
ושומר עלי
כאילו אני
דבר יקר מאוד מאוד

עפיפון שניתק מן החוט
לאן הוא מרחף?
דבר שנשמט בטעות
ואיש אינו שם לב
מה אני בלעדיך?

 

אין עליך...

נהר בלי גשר
חידה בלי פשר
ענן בלי גשם
אישה בלי ילד
אני, בלעדיך...