עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • מה נשאר מהזהר של עלמה
  31.7.2008 5:23   |   בן שלו, עכבר העיר
  לולא ידענו שעלמה זהר היא בתו של יענקל'ה רוטבליט, האם היה נעלם מעינינו הדמיון בין "אצלי הכל בסדר" שלו לבין "גלות בבל השנייה", שיר מספר 4 באלבום החדש שלה? נדמה לי שלא. "השבוע כבר מצאתי לי חדר, סביבה נחמדה", שרה גיבורת השיר הנפלא של רוטבליט; "שכרתי לי דירה בין סדום ועמורה", שרה זהר, מפוכחת יותר. האחת פוגשת "אחד כזה גבוה שרוצה עלי לכתוב מאמר בעיתון" (או כך היא חושבת בתמימותה); לשנייה אין אשליות בנוגע לחיה הגברית: היה לה כבר "רומן עם איזה כוכב רוק, הוא לקח אותי בוואן ועשיתי אתו קוק". הנימה של שני השירים שונה לחלוטין, אבל הסיפור הוא בעצם אותו סיפור, הבחורה היא בעצם אותה בחורה, גם אם את ה"מצרכים בשביל שבת" היא לא קונה במכולת אלא ב-AM-PM.
 • ציטוט:

  האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.

לב כנוע

מילים: שלומי חתוכה
לחן: עלמה זהר

אין לי אף אחד בבית
להזכיר לי שאני בן אדם
הירח כמו כלב אבוד
כבר חושב אותי לבן מינו

ואולי בכל זאת הוא צודק
לשנינו יש מישהי
שאינה נמצאת קרוב
אבל מאירה את פנינו