עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • עולם חדש וטוב
  15.7.2014 9:04   |   עלמה זהר, מגזין את
  זה מה שאני חושבת בזמן שאנחנו שוכבים בלילה מתחת לכיפת הברזל ומאזינים לרקטות נופלות: “אלוהים אדירים, איך הבאנו את הילד שלנו לעולם במקום הזה?". לא נרדמת. סופרת בחושך את הנשימות הקטנות שלו ונשבעת שמחר על הבוקר ניקח אותו מכאן למקום רחוק, לאי ירוק, לאיזו קהילה אורגנית של יפי נפש בפורטוגל או באוסטרליה, למקום שבו ילדים יכולים לגדול בשקט בערוגה בכפר. התחושה הזו מלווה אותי מהרגע שהוא נולד, עוד הרבה לפני שהמצב נהיה ביטחוני. מהיום שהוצאנו אותו מבית החולים אני נלחמת לשמור את הנשמה שלו במצב שבו קיבלתי אותה מאלוהים – שלמה ויפה. זה כמו רכב חדש מהניילונים שאתה נשבע לשמור עליו נקי. אין לך אשליות, אתה יודע שבסוף הוא יהיה מלוכלך בדיוק כמו האוטו הקודם, אבל אתה משתדל לדחות את הרגע הזה עוד קצת. רק עוד קצת.
 • ציטוט:

  האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.

נצחונות

מילים: עלמה זהר
לחן: עלמה זהר

חמש דקות מרוטשילד התפוצץ מטען,
אין לי על מי לסמוך.
אתה אומר לי בואי ולא אומר לאן,
היה לנו יום ארוך.

אין לי כוח למלחמות,
המלחמות הרגו אותי.
אחרי שנים של ניצחונות,
תראה בסוף הפסדתי.

חומת בטון נמשכת,
חותכת את העיר,
אין לי אוויר לנשום.
לאן אני הולכת,
שילמתי כבר מחיר,
אין לילה ואין חלום.

 

אין לי כוח למלחמות,
המלחמות הרגו אותי.
אחרי שנים של ניצחונות,
תראה בסוף הפסדתי.

وهيك حياتك إنت
وهيك حياتي أنا
من جهتين السور.
وشكل وجهك إنت
وشكل وجهي أنا
الذنب الخوف, فيش نور.

ما ليش إخلاق للحروبات
الحرب قتلت كلّ شي فيّ,
سنين طويلة - إنتصارات
خسرانة أنا, تطلّع في.

אין לי כוח למלחמות,
המלחמות הרגו אותי.
אחרי שנים של ניצחונות,
תראה בסוף הפסדתי.