עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • פוסטר טראומה
  15.6.2011 9:20   |   עלמה זהר, Xnet
  לפני כשבועיים יצאה עיריית תל אביב למלחמת חורמה בתליית הפוסטרים הבלתי חוקית בעיר. פקחי העירייה פשטו על הרחובות, עברו מקיר לגדר והחלו לרשום אלפי דוחות למועדונים, אמרגנים ואומנים שהופעותיהם פורסמו על גבי המודעות הזוהרות. הקנס על מודעה בודדת – שבע מאות ועשרים שקלים. עשו לבד את החשבון, מדובר בדוחות על סך מאות אלפי שקלים במצטבר. אני עצמי קיבלתי ממשרד הבוקינג שלי מייל דחוף שבו נאמר כי הופעתי הקרובה בעיר לא תפורסם בחוצות וכדאי לשקול בחיוב לבטל את ההופעה בכלל, כי בלי פרסום, ספק אם נצליח להביא כמות מספקת של קהל. מצד אחד, הצדק עם העירייה, האחראית על טיפוח פני העיר, שכוסו זה מכבר במודעות הזולות והלא מלבבות האלה. מצד שני, המהלך הזה פגע באופן אנוש בפרנסתם של אומנים הנאבקים גם ככה בקושי רב על קיומם.
 • ציטוט:

  האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

איך אוכל להמשיך לישון

מילים: שי בן-צור
לחן: שי בן-צור

איך אוכל להמשיך לישון עכשיו
כשאתה בחוץ רוקד
יצאתי את ביתי לרקוד איתך
ולהיות לקולך הד

 

הציפורים שרות כל בוקר שמך
השמש נושקת בחסדה לה, לאדמה
ואני, אני חולם