עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • עלמה זהר תחדש את "כמה טוב שבאת הביתה"
  4.6.2009 11:56   |   אינדקס בידור
  בימים אלו יוצא הסינגל של עלמה זהר בו היא מבצעת את השיר שכתב אביה המאמץ יענקלה רוטבליט והלחין שלום חנוך לאריק איינשטיין :"כמה טוב שבאת הביתה" . הפקות - עלמה זוהרעלמה סיימה בימים אלו את ההקלטות לביצוע המחודש לשיר והיא מביאה אל השיר זווית נשית מפוכחת ואחרת מלאת רגש ואולי אפילו עצב ששזורה בו שמחה.הסינגל יוצא במיוחד לרגל המופע " אני ואתה בפארק" שיתקיים ב-2 ביולי בפארק הירקון ובו מיטב אמני ישראל שרים את שירי אריק איינשטיין למען המרכז החינוכי "לגעת באופק" ע"ש אילן רמון להצלת וחינוך בני נוער בסיכון של ארגון פתחון לב.
 • ציטוט:

  האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.

בדרך

מילים: עלמה זהר
לחן: עלמה זהר

כוכב קטן, כוכב קטן
מנצנץ בחשיכה
בלילה שחור, כוכב לבן
יאיר את דרכך
בלב העיר ציפור תשיר
מן מנגינה פשוטה
ומסביב איש לא יקשיב
רק אתה תשמע אותה

 

חבר אחד, חבר אחד
שתפגוש בדרכך
חבר אחד יושיט לך יד
ולא תצעד לבדך
עץ מלבלב בלב מדבר חרב
יהיה לך סימן
ביום אפור קרן של אור
תדליק קשת בענן