עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • מה לכם ולזכויות אדם?
  6.12.2011 14:35   |   עלמה זהר, Xnet
  אז איפה אתם ביום זכויות האדם הבינלאומי, ב-10.12? כנראה שבבית. כלל לא מודעים או שוכחים בתוך רגע שקראתם או שמעתם באיזשהו מקום שהיום הזה חל השבוע. כי מה לכם ולזכויות אדם? אצלכם ברוך השם הכל בסדר ויש לכם דברים אחרים לדאוג להם, ילדים לאסוף מהגן ודד ליין בעבודה וארוחת שישי עם החותנת. למי יש זמן לזכויות אדם? זכויות אדם, כמו כסף וכמו אהבה, הם משהו שאתה לא חושב עליו יותר מדי כל עוד יש לך אותו. אבל כשאין, חלילה, אתה לא יכול לחשוב כבר על שום דבר אחר. אם לא יצא לכם להרהר בנושא זכויות האדם בזמן האחרון זה סימן מצוין, זה סימן שאיש אינו פוגע בזכויות שלכם ותודו לאלוהים על כך, כי אתם שייכים לקבוצת עילית קטנטנה בתוך אוכלוסיית כדור הארץ שנהנית מחירות, מכבוד ומהגנה שרוב בני האדם לא יזכו להם לעולם. הביטו שמאלה וימינה על כל המדינות השכנות, הציצו באפריקה, התבוננו בהודו, בסין, במזרח אירופה ובדרום אמריקה. ולא צריך ללכת רחוק, ממש כאן מתחת לאף שלכם, בשטחים הכבושים, ביישובים הבדואיים, בדרום תל אביב – חיים אנשים ללא זכויות.
 • ציטוט:

  האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

שלג

מילים: עלמה זהר
לחן: עלמה זהר

בימים מושלגים ניסע להרים
לראות רחובות לבנים לבנים
ואמא תגיד, כשהיינו קטנים
היינו בונים כל שנה
איש שלג גדול בגינה

בימים מושלגים נלבש מעילים
צעיפים כובעים ומגפיים
ואמא תגיד, כששלג יורד
אפשר לראות דובים בירושלים

 

בימים מושלגים הכל חגיגי ונקי
כך אמא אומרת
כששלג יורד
לפעמים זה מרגיש
קצת כמו להיות בארץ אחרת