עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • מתחזקת חלש
  6.1.2012 10:27   |   הילה אור, מגזין המושבות
  עלמה זהר, אמנם ידועה בין השאר כזמרת מחאה, ואף הפגינה מעורבות במחאה החברתית של קיץ 2011, ואף תומכת כבר שנים בפליטי אפריקה בישראל, כמו גם במציאת פיתרון חדש לבעייתם, אבל בכל הקשור להדרת נשים, עלמה זוהר מעדיפה שלא לקחת חלק בהתרעמות. "עם כל השמאלניות הקיצונית שלי, השתדלתי להיות הבן אדם האחרון שמדבר על זה. לא כי זה לא חשוב, אלא כי אני בעצמי בן אדם מסורתי - אני שומרת שבת, מקיימת שיעורי תורה כל שבוע, כך שמאוד קשה לי עם האיבה הזו לחרדים. יש לי המון חברים חרדים, שהם אנשים פתוחים ומקסימים שמאוד יקרים לי. אנשים שנסעתי איתם לאומן ושלמדתי איתם ומהם, כך שמאוד חשוב לי להימנע מלהתייצב בחזית הזאת וללבות את הנושא. הרי הכי קל לקום ולהתרעם על ציבור שלם בגלל האנשים הקיצוניים שבתוכו, אבל צריך גם לזכור שיש בתוך הציבור הזה אנשים מתונים".
 • ציטוט:

  האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

לילה

מילים: עלמה זהר
לחן: עלמה זהר

החמה שקעה לה,
לילה מכסה את העולם
בלב הג'ונגל נמר גדול נרדם
וגם הזברה וההיפופוטם
והקואלה והאורנגוטן
ובאוסטרליה קנגרואים ישנים
במיסיסיפי נרדמו התנינים
הרחק בהודו הפילים מנמנמים
חולמים דובי הקוטב שבקוטב הצפוני

לילה טוב

דולפין ישן במים
ולטאה על העצים
צב ישן בבית
קיפוד יש על קוצים
ג'ירפה ישנה בעמידה מבלי ליפול
ובת היענה טומנת את הראש בחול

לילה טוב

 

כלבים וחתולים מתכרבלים מתוך שנתם
גם דב הנמלים מצטנף לו ונרדם
הלמה עוד לא קמה
וגם הגמל עוד נם
ליוויתן ענק ישן לו בלב הים

לילה טוב

נרדמו מזמן אריה ותן וגם פנתר
כל החיות כולן
ורק אתה עדיין ער