עלמה זהר

 • זהר נולדה בשכונת רחביה שבירושלים לישראל ואורנה זהר. כשעלמה הייתה צעירה נישאה אימה בשנית ליעקב רוטבליט. זהר מלינה על כך שכולם שואלים אותה על פרט הטריוויה הזה ובהמשך מספרת על הבית בו גדלה: אפוף מוזיקה, תקליטים, כלי נגינה וכל מה שביניהם. "בתהליך של התקליט הספציפי הוא כמובן עזר ראשון, במיוחד עם נושאים טכניים, אבל לא התערב בנושאים האומנותיים. בעיקר שומע, מעיר, אבל לא מתקן וכאלה. הוא בעיקר אבא דואג - דואג שלא ירמו אותי, שלא יגנבו, שלא יוציאו אותי רע בעיתונות".

  בבגרותה עסקה עלמה זהר בנגרות, נישאה לאסף עמו חיה חמש שנים בנס הרים ורק בשנת 2003 החלה זהר במוסיקה כאשר לקחה חלק בהרכב רגאיי שחיבר וביצע מוזיקה באנגלית אך לא שרד לאורך השנים.
 • "אני אדם בכיין. בבית שבו גדלתי מייללים עד היום בלי הפסקה"
  7.3.2019 20:04   |   שיר זיו, ישראל היום
  מתי בפעם האחרונה בכית? "בשבת שעברה. אני די יללנית, זה לא כזה נדיר. אני בוכה בסרטים ובכלל אני אדם בכיין. בבית שבו גדלתי היה מותר לבכות, לא היינו מתאפקים, ועד היום מייללים אצלנו כל הזמן". מתי בפעם האחרונה עבדת בעבודה לא שגרתית? "ב־2010. הייתי בסכסוך עם חברת תקליטים והפסיקו לשלם לי, אז עשיתי בייביסיטר וניקיתי בתים. עד שהגעתי איתם לפשרה הייתי במצב מוזר שבו לכאורה אני עובדת ומופיעה - ובעצם לא מקבלת כסף בגלל גירעונות האלבום השני שלי. ניקיתי וטיפלתי בילדים חצי שנה. עד היום אין לי עוזרת בית, אני לא מצליחה לעבור לצד השני של המתרס. ואגב, אני מכירה את כל השטיקים של העוזרות, אתה מחטט לאנשים במגירות ונחשף לחיים שלהם. כל עוזרת בית זה ככה, אז יש לי רתיעה".
 • ציטוט:

  האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.

חדשות, כתבות ועדכונים

עוד...

קישורים

 • עלמה זהר: להיות נטאשה, לגור עם ארקדי דוכין
  4.4.2012 13:32   |   עלמה זהר, ynet
  בגיל 14 רציתי להיות נטאשה. כלומר, רציתי שארקדי ומיכה יהיו החברים שלי. בגיל שבו אף אחד לא הבין אותי, ואני בטח שלא הבנתי את עצמי, "החברים של נטאשה" היו הדבר היחיד שדיבר אלי. נסעתי בעקבותיהם ברחבי הארץ, ארבתי להם שעות ליד הוואן, וקיוויתי שיום אחד הם פשוט יאספו אותי וייקחו אותי איתם וכולנו נגור יחד בדירה מתפוררת בדרום תל-אביב, נעשה מוזיקה ונחיה על הקצה. למזלי הטוב, זה לא קרה. לפעמים חלומות מתגשמים. לרוב זה גם בדיוק הרגע שבו הם מתרסקים לרצפה ונשברים לאלף רסיסים. בשנים האחרונות כבר יצא לי לפגוש כמה מאליליי ילדותי, לא תמיד זה נגמר בטוב. לפעמים הם לא עמדו בציפיות הבלתי אפשריות שלי - ולפעמים, עוד יותר כואב, אני אכזבתי אותם.
  עלמה זהר: להיות נטאשה, לגור עם ארקדי דוכין
 • מחנה ישראל: התושבים ניצחו את הדחפורים
  23.11.2011 7:57   |   רועי אלמן, mynet
  הגינה הקהילתית שעל המאבק לשימורה פורסם בmynet ניצלה – לפחות בינתיים: לפני יומיים (יום שני) הגיעו כוחות משטרה, נציגי מנהל מקרקעי ישראל ונציגי ההוצאה לפועל לגינה בשכונת מחנה ישראל בשביל להתחיל לפנותה, אך ברגע האחרון נמנע הפינוי. הודות להתגייסותם של תושבים, אנשי עירייה וסטודנטים וכן המשורר יענק'לה רוטבליט ובתו החורגת הזמרת עלמה זהר - הושגה הבטחה מהמינהל כי הגינה לא תיהרס לעת עתה, אך שיווקה לא יימנע – כך שעתידה עדיין לוט בערפל. עם הגעת השוטרים, שלוו בכוחות יס"מ, הגיע למקום גם סגן ראש העירייה קובי כחלון שבשבועות האחרונים התייצב לצידם של תושבי השכונה. כחלון ניהל משא ומתן עם נציגי המינהל ובסופו של דבר נמנע פינוי הגינה. בעוד שכחלון הגיע להבנות עם ראשי המנהל ולפיהן הגינה לא תיהרס בשלב זה, במינהל אמרו שתהליך שיווק הקרקע ימשיך כרגיל.
  מחנה ישראל: התושבים ניצחו את הדחפורים
 • מחנה ישראל: צו הריסה לגינה הקהילתית
  16.11.2011 7:58   |   רועי אלמן, mynet
  למרות המאבק העיקש והמתמשך: מינהל מקרקעי הוציא צו הריסה לגינה הקהילתית שבשכונת מחנה ישראל – אחת מהפינות היפיפיות ביותר בירושלים. הריסת הגינה מתוכננת ליום שני הקרוב. בינתיים, התושבים מנסים לעשות מאמצים של הרגע האחרון למניעת התוכנית. בנוסף, עמותת 'אדם, טבע ודין' הצטרפה למאבק ופתחה במאבק משפטי נגד המינהל, שהחליט כי על שטח הגינה ייבנה פרויקט נדל"ן. הגינה הקהילתית 'אור בזמנהוף', שאותה הקימו תושבי השכונה, נמצאת בסכנת הריסה. בעקבות זאת, יצאו התושבים למאבק, שאליו הצטרפו גם תושב השכונה העיתונאי והמשורר יענקל'ה רוטבליט ובתו החורגת, הזמרת עלמה זוהר.
  מחנה ישראל: צו הריסה לגינה הקהילתית
 • להיט בראש: השירים שהדליקו את המוסיקאים
  12.10.2011 10:00   |   דפנה ארד, הארץ
  'יש משהו באמנות הבסיסית של הבלוז - בהומור, בצורה בה מסופר סיפור, באינטראקציה עם הקהל, שהוא עדיין העולם שלי עד היום. על הבמה יש רק שלושה עד ארבעה אקורדים ובן אדם אחד שבוער לו להגיד משהו. זה מקום שנועד לזמרים עם קול לא יפה, חוש הומור עסיסי, חוצפה מטורפת והאמת של החיים. מבחינתי - זה מה שאני עושה."
  להיט בראש: השירים שהדליקו את המוסיקאים
 • אגורה ועוד אגורה - שמשנות חיים
  22.9.2011 20:47   |   עלמה זהר, Xnet
  הנה אמונה טפלה רווחת: ישראלים הם מאוד נדיבים. טעות. ישראל מדורגת במקומות האחרונים בעולם המערבי בתרומות של הציבור הרחב. רוב ארגוני הסיוע בארץ מסתמכים על תרומות מחו"ל ועל מימון ממשלתי. על פי דו"ח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בשנת 2010 רק 6.1% מכלל המימון לארגונים הגיע מתרומות של הציבור. מנסים להתרים אותנו לא מעט, במבצעי "הקש בדלת", בקמפיינים תקשורתיים, באמצעות מסרונים ובשלל דרכים אחרות, אבל התשובה הישראלית הנפוצה היא "תרמתי במשרד". הארנק נשאר סגור. חולי סרטן? ילדים בסיכון? נכים? שיפנו ליהדות ארה"ב. שם נמצאים האנשים שמוכנים לסייע להם. גם בתחום ההתנדבות מצבנו מביש. כ-6% מהציבור הבוגר מתנדבים למען הקהילה. לעומת 22% בארה"ב ו 30% בבריטניה. וזה עוד כשמדובר בעניי עירנו. כשמדובר בתרומות לאזורי מצוקה ואסון בעולם השלישי הנתונים מביכים ממש. נסתפק בלומר שהמספר מתחיל באפס נקודה אפס אפס.
  אגורה ועוד אגורה - שמשנות חיים
 • עלמה זהר: "מי שיש לו מיקרופון שיגיד משהו"
  17.8.2011 9:03   |   ynet
  בימים אלה של מחאה חברתית, זמרים ואמנים רבים החליטו להשמיע את קולם ולהצטרף למפגינים הרבים. אבל זמרת אחת שמתחילת הדרך לא ויתרה על המסר החברתי שלה, ותמיד אמרה את מה שעל ליבה, היא עלמה זהר. זהר, הזמרת והמוזיקאית, מתארחת עתה בפרויקט "חיים בפלוטו" של אתר ynet ואולפני פלוטו בתל-אביב . במסגרת הפרויקט, אנחנו ממשיכים לספק לכם מבט יוצא דופן מקרוב על האמנים. הפעם מציגה זהר יחד עם להקתה שני ביצועים חיים לשיריה ומתיישבת איתנו לראיון גלוי, גם על מקומה כזמרת בתוך צעקה חברתית וגם על חייה האישיים.
  עלמה זהר: "מי שיש לו מיקרופון שיגיד משהו"

עוד...