עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • הוא עוד ישוב
  11.10.2011 22:31   |   עלמה זהר, Xnet
  אין לי טלוויזיה בבית ובדרך כלל יוצא לי לראות מהדורת חדשות בערך פעם בחודש במקלט פתוח שנקרה בדרכי. וכך, במקרה, החלטנו אתמול בערב ללכת לאכול גלידה במרכז המסחרי, ובמקרה בגלידרייה היתה להם טלוויזיה, ובמקרה שידרו את מהדורת החדשות, וכך שמענו בזמן אמת על עסקת שליט המתגבשת. שום גלידה מעולם לא תהיה נפלאה ומתוקה כמו הגלידה שאכלנו אתמול. ב-15 למאי, בדיוק לפני חמישה חדשים, פרסמתי כאן פוסט תחת הכותרת "מה צריך לעשות כדי לשחרר את גלעד". והתשובה - לשחרר מחבלים כמובן. אתם מוזמנים לדפדף אחורה, לא כדי לקרוא את הפוסט, אלא כדי לבחון את החלק המעניין יותר – הטוקבקים שלכם. יום אחרי שישוב גלעד שליט בע"ה בריא ושלם לביתו לא ימצא בכל הארץ הזאת אדם אחד שיהיה מוכן להודות שאי פעם התנגד לשחרור מחבלים תמורתו. איש לא ירצה להיות חתום על הטוקבק המרושע שפרסם כאן רק לפני כמה חודשים. כולם ירחצו כפיהם בדיעבד.
 • ציטוט:

  האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.

התרגשתי לקראתך

מילים: עלמה זהר
לחן: עלמה זהר

התרגשתי לקראתך
עבר בי רעד
מחשבה אחת צלולה
בלתי מודעת עוד מעט

כמו שכלבים יודעים לפי הריח
כמו שכלבים רצים בשביל לקראת אורח
התרגשתי לקראתך

פרשתי שתי ידיים באוויר
לכשתגיע
רציתי שתבוא בלי להסביר
בלי להודיע בלי סיבה

 

כמו שהים גואה בלי נשימה
כמו שצמחים בוקעים לאור מאדמה
התרגשתי לקראתך

השארתי סימנים טבועים בחול
ברגל יחפה
באתי כמו שהכלבים באים
ללטיפה בלי להתנצל

כמו פרפרים מסנוורים לאור ירח
כמו הלחישה של הגפרור המתלקח
התרגשתי לקראתך