עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • אקו"ם יעניק לאמנים אות הערכה ופרסים כספיים ששווים הכללי עומד על 300,000 שקל
  11.3.2009 17:04   |   מאיה זיסר, ביזפורטל
  אקו"ם הארגון ליוצרים מובילים בישראל יעניק לאמנים אות הערכה על פועלם השנתי ומענקים כספיים ששווים הכללי עומד על 300,000 שקל. הפרסים ניתנים ליוצרים בכל התחומים: משוררים, מלחינים, מלחיני מוסיקה קלאסית, מעבדים, סופרים ועוד. הבחירה של הזוכים נעשית על ידי חבר שופטים מקצועי, המורכב מן היוצרים המובילים בישראל, מבקרי ספרות ומוסיקה פרס הישג השנה לשיר, ע"ש משה וילנסקי, יוענק לשיר 'שיר אהבה אינדיאני'. השופטים נמקו את בחירתם:"חבר השופטים שמח על כך שהשיחה בין מיגל לעלמה זהר התנתקה, ככה עלמה תישאר בארץ, ותוכל להמשיך לכתוב עוד הרבה שירים מקוריים להפליא, מיוחדים ומרגשים, כמו שעשתה השנה". הישג נוסף לאלבומה של זהר, פרס הישג השנה למעבד ע"ש מרדכי זעירא יוענק לאסי איילון על האלבום 'דברי'. השופטים הסבירו את בחירתם באיילון וציינו כי "אסי השכיל, בדמיון וברגישות, לעוף עם כל שיר - בעקבות הטקסט, לאן שצריך - מדרום אמריקה ועד אפריקה, ותוך כדי זה ליצור תמונה של אלבום שלם בעל צבע ואופי מובהקים משלו. התוצאה היא אותנטית ורדיופונית בעת ובעונה אחת.
 • ציטוט:

  האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

תזהר מהחושך

מילים: עלמה זהר
לחן: עלמה זהר

תיזהר מהחושך
אפלה שבלב
ריקנות באישון לילה
כשהבוקר מתקרב
תיזהר מהפחד
הוא משתק
ומתעתע
וזורע ספק
תיזהר מהעצב
הוא לא נותן לאהוב
תאמין בחסד
ותתפלל לטוב
ותיזהר מהחושך

כי הלילה מסנוור
מעוות ומשקר
ואז
תתעורר פתאום לבד
תיזהר מהשקר
מצביעות, מקנאה
מלשון משתלחת
מעין רעה
מהיד המושטת
לא כדי לחבק
בלילות של אי שקט
בדידות וספק
תיזהר מהחושך

 

כי הלילה מפתה
משקר ומשטה
ואז
תתעורר פתאום לבד