עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • עלמה זהר וארקדי דוכין: "היא מדברת יותר"
  4.7.2012 11:59   |   ynet
  אחד משיתופי הפעולה המפתיעים שמתקיימים עכשיו על הבמות בישראל שייך לארקדי דוכין ועלמה זהר. השניים החליטו באחרונה לצאת לסיבוב הופעות משותף כשהם מבצעים שירים אחד של השני בעיבודים חדשים וכן שירים מפתיעים אחרים. בדרך החדשה, הם גם הגיעו אל אולפני גלי צה"ל ובתוכנית "מוזיקה היום" הם סיפרו ליואב קוטנר על מערכת היחסים החדשה שלהם וביצעו שירים בשידור חי. אנחנו כרגיל מביאים לכם את הרגעים היפים. בוידאו שלפניכם תוכלו לצפות בביצוע ל"שני סיפורי אהבה קטנים" של "החברים של נטשה", אותו כתבו והלחינו דוכין ומיכה שטרית - ומבצעים זוהר ודוכין יחד עם אסי איילון בגיטרה. באולפן סיפרו השניים על החיבור: "יצא לנו להיפגש בפסטיבל הפסנתר, התאהבתי והצעתי לעלמה חברות", סיפר דוכין, "בעיני יש פה חיבור מדליק. אנחנו מדברים על הבמה הרבה, יחסית למה שאנחנו בחיים, למרות שהיא יותר ממני. מדברים על קשר, על אהבה ועל יחסים, היא שואלת אותי שאלות מביכות. אני נאלץ לענות".
 • ציטוט:

  האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

מאוחר מדי

מילים: עלמה זהר
לחן: עלמה זהר

כמו געגוע לאיזה מקום
שלא קיים
משהו באוויר
ניחוח כביש מהיר
תמיד מחזיר אותי לשם
רעב לאהבה גדולה
שאין בעולם
בטח לא הלילה

לאהוב רק עוד פעם אחת
עד קצה גבול הטירוף
מה יקרה אם אחצה את העיר
ואגע בך שוב
זה אי-שקט שבא באוויר
או אולי זה כישוף
מאוחר מדי

 

זה כואב, אז לקחתי כדור
שטשטש את הכל
מסתכלת אחורה ואין
עקבות על החול
הדברים שרצית להיות כשתהיה גדול
אתה כבר גדול

כמו חלום שחוזר שוב ושוב
אבל לא מבינים
אני רצה בלילה חשוך
בחולות לבנים
יש שם רמז לגבר אהוב
אבל אין לו פנים
מאוחר מדי