עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • האלבום החדש של עלמה זהר: מפתיעה בדיסטורשנים נהדרים
  4.3.2018 8:57   |   אלעד בילו, כלכליסט
  “חיים משוגעים” החדש של עלמה זהר הוא כבר האלבום החמישי שלה. עשר שנים חלפו מאז פרצה לחיינו עם “דברי”, אלבום הבכורה שכלל להיטים כמו “מיגל”, “אגו טריפ”, וכמובן “עם הגב”, הפך את זהר לתגלית השנה ולזמרת השנה, וכבר נמכר ב־40 אלף עותקים. רק שישה שירים כולל האלבום החדש. כאחד מאחרוני המוהיקנים שעדיין אוהב לקנות דיסקים, להכניס אותם למערכת ולהאזין ‑ מיעוט השירים היה עלול לאכזב את הקונים. אבל בידיה של זהר הם מהווים אלבום שלם, שרויים כולם באותו עולם, לא מתפזרים, וזה מה שחשוב.
 • ציטוט:

  האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.

חדשות, כתבות, קישורים ועדכונים

עוד...

Unknown Artist

The Unknown Artist היא להקה מגוונת המאחדת כמה מטובי המוסיקאים והיוצרים בישראל. הגרעין היוצר של הלהקה מורכב מהמפיק והמוזיקאי אסף איילון, זוכה פרס אקו"ם 2008 עבור מעבד השנה ואחד המפיקים הבולטים במוזיקה הישראלית שאחראי לכמה מהתקליטים הטובים והמעניינים שיצאו בשנים האחרונות בישראל, וגלעד בן-ליש - מוזיקאי, כותב וזמר אשר מנגן ומלווה בשנים האחרונות את דני סנדרסון, גלי עטרי, הראל סקעת ועוד. לאסף וגלעד הצטרפו ערן פורת - מתופף, מנגן עם אהוד בנאי מזה שנים, ניגן בהפקות רבות בארץ ובעולם ביניהן שלמה ארצי, מאיר אריאל ועוד, עלמה זהר - זמרת השנה לשנת 2008 וזוכת פרס אקו"ם, דן איילון - בסיסט מוכשר שבא מעולם הרגאיי ובנוסף מנגן עם עלמה זהר, אריאל הורביץ ומנהל את האולפן והלייבל "Afrokaliptus" ואילן פוסטופצקי - קלידן מוכשר שמנגן עם מוש בן ארי ומפיק את המופע של דינדין אביב. ביחד יוצרת החבורה סאונד מקורי מחוספס וייחודי בנוף של המוסיקה המקומית. הלהקה כותבת ומנגנת חומר מקורי בסגנון פולק-רוק עם נגיעות קלאסיות, אמריקאיות ואפילו ים תיכוניות - והכל בשפה האנגלית. כיום Unknown Artist מופיעים ברחבי הארץ ועובדים על אלבומם הראשון "Folkcoholic".

MySpace

שירה וגיטרה: אסי (אסף) איילון וגלעד בן-ליש
תופים: ערן פורת
גיטרה אקוסטית: עלמה זהר
באס: דן איילון
קלידים: אילן פוסטופצקי
סאונד: אמנון גוזי
ייצוג וניהול: הילי ברק