עלמה זהר

  • מה שתופס יותר מהכל הוא קולה המיוחד של זוהר, שאמנם נשמע לעיתים כמו זה של אמ.סי. קרולינה (וקצת כמו של דיקלה), אבל ללא ספק הסיבה העיקרית להצלחה של השירים ולתשומת הלב הראויה שהיא זוכה לה. האלבום נפתח בשיר "דע", שיר פתיחה נפלא שנשמע כאילו לקוח הישר מפסקול המחזמר "שיער", ואז מגיעים הסינגלים המאוד מוצלחים "אגו טריפ" ו"עם הגב", שהוא אחד השירים הישראליים הכי יפים שנוצרו אי פעם. גם בהמשך ישנן לא מעט הפתעות כמו "גלות בבל השנייה" ו"שמיים אפריקאים" המצוינים, "המופלאה שבנשים" הבומבסטי ו"שיר אהבה אינדיאני (מיגל)", שלמרות היותו השיר הכי מוזר באלבום (אפילו נשמע קצת מגוחך בשמיעה ראשונה), הוא עובד ועשוי להפוך ללהיט לא קטן.
  • עלמה זהר , ההופעה ( זאפה ת"א, דצמבר 2008)
    11.12.2008 22:32   |   חרסונסקי מיוסיק
    עלמה זהר היא הפתעה או חידה. אין לה להיטי ענק, שוברי סלולר, היא גם אינה זמרת של ביצועים מחלצי קריאות התפעלות. שמתי דיסק במכונית, ועברה עלי שעה שאנטית נעימה בין הרמזורים עד שהגעתי לזאפה, שירים כתובים היטב, חוויות אישיות שמוגשות אותנטי. אבל מה עם איזו סערת רגשות קטנה שלא לדבר על ריגוש גדול שיעבור עלי? – זה לא קורה, ושאלתי את עצמי איפה טעיתי. האמנתי שאקבל את התשובה בהופעה שלה.
  • ציטוט:

    האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.