עלמה זהר

  • מה שתופס יותר מהכל הוא קולה המיוחד של זוהר, שאמנם נשמע לעיתים כמו זה של אמ.סי. קרולינה (וקצת כמו של דיקלה), אבל ללא ספק הסיבה העיקרית להצלחה של השירים ולתשומת הלב הראויה שהיא זוכה לה. האלבום נפתח בשיר "דע", שיר פתיחה נפלא שנשמע כאילו לקוח הישר מפסקול המחזמר "שיער", ואז מגיעים הסינגלים המאוד מוצלחים "אגו טריפ" ו"עם הגב", שהוא אחד השירים הישראליים הכי יפים שנוצרו אי פעם. גם בהמשך ישנן לא מעט הפתעות כמו "גלות בבל השנייה" ו"שמיים אפריקאים" המצוינים, "המופלאה שבנשים" הבומבסטי ו"שיר אהבה אינדיאני (מיגל)", שלמרות היותו השיר הכי מוזר באלבום (אפילו נשמע קצת מגוחך בשמיעה ראשונה), הוא עובד ועשוי להפוך ללהיט לא קטן.
  • וידאו: עלמה זהר שרה אריק איינשטיין
    13.6.2009 7:53   |   עכבר העיר און ליין
    ב-2 ביולי תעלה על הבמה בפארק הירקון שרשרת אמנים, מהמכובדות שנראו בארץ על במה אחת, כדי להרעיף אהבה על אדם אחד מוכשר במיוחד, שבאותן שעות בטח ישב בבית ויראה כדורגל. אריק איינשטיין הוא שמו, גדול הזמרים הישראליים בעת החדשה. עברי לידר, שרית חדד, הדג נחש, ארקדי דוכין, מיכה שטרית, מוש בן ארי, אפרת גוש, שלומי שבת, מוקי, קורין אלאל, מיקי גבריאלוב, כנסיית השכל ושלומי שבן הם רק שליש מהרשימה. גם עלמה זהר תהיה שם, ותבצע שיר שכתב אביה החורג יענקל'ה רוטבליט ללחן של שלום חנוך, "כמה טוב שבאת הביתה".
  • ציטוט:

    עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.