עלמה זהר

  • מה שתופס יותר מהכל הוא קולה המיוחד של זוהר, שאמנם נשמע לעיתים כמו זה של אמ.סי. קרולינה (וקצת כמו של דיקלה), אבל ללא ספק הסיבה העיקרית להצלחה של השירים ולתשומת הלב הראויה שהיא זוכה לה. האלבום נפתח בשיר "דע", שיר פתיחה נפלא שנשמע כאילו לקוח הישר מפסקול המחזמר "שיער", ואז מגיעים הסינגלים המאוד מוצלחים "אגו טריפ" ו"עם הגב", שהוא אחד השירים הישראליים הכי יפים שנוצרו אי פעם. גם בהמשך ישנן לא מעט הפתעות כמו "גלות בבל השנייה" ו"שמיים אפריקאים" המצוינים, "המופלאה שבנשים" הבומבסטי ו"שיר אהבה אינדיאני (מיגל)", שלמרות היותו השיר הכי מוזר באלבום (אפילו נשמע קצת מגוחך בשמיעה ראשונה), הוא עובד ועשוי להפוך ללהיט לא קטן.
  • דברי, עלמה, דברי
    12.8.2008 13:27   |   שירי פריאנט, Music City
    שנים רבות חיכה הרוק הישראלי הנשי למישהי כמו עלמה זהר שתזעזע אותו. זהר, שצצה במפתיע משום מקום, כבשה את המצעדים המקומיים ואת לבבות הקהל הישראלי, ובצדק. לאחר שעזבה את בעלה, את עבודתה בנגרייה וסיימה את מסעותיה מסביב לעולם, זהר החלה לעבוד על תקליט סולו ראשון, שעמוס במקוריות ובכישרון ייחודי. המון זמן לא נשמע דבר כזה ברדיו הישראלי. זהר הצליחה להחזיר את טוהרו של סגנון השירה הנוסטלגי והאהוב היישר אל שנת 2008 ועשתה זאת בהצלחה רבה.
  • ציטוט:

    האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.