עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • מה שתופס יותר מהכל הוא קולה המיוחד של זוהר, שאמנם נשמע לעיתים כמו זה של אמ.סי. קרולינה (וקצת כמו של דיקלה), אבל ללא ספק הסיבה העיקרית להצלחה של השירים ולתשומת הלב הראויה שהיא זוכה לה. האלבום נפתח בשיר "דע", שיר פתיחה נפלא שנשמע כאילו לקוח הישר מפסקול המחזמר "שיער", ואז מגיעים הסינגלים המאוד מוצלחים "אגו טריפ" ו"עם הגב", שהוא אחד השירים הישראליים הכי יפים שנוצרו אי פעם. גם בהמשך ישנן לא מעט הפתעות כמו "גלות בבל השנייה" ו"שמיים אפריקאים" המצוינים, "המופלאה שבנשים" הבומבסטי ו"שיר אהבה אינדיאני (מיגל)", שלמרות היותו השיר הכי מוזר באלבום (אפילו נשמע קצת מגוחך בשמיעה ראשונה), הוא עובד ועשוי להפוך ללהיט לא קטן.
 • מה לכם ולזכויות אדם?
  6.12.2011 14:35   |   עלמה זהר, Xnet
  אז איפה אתם ביום זכויות האדם הבינלאומי, ב-10.12? כנראה שבבית. כלל לא מודעים או שוכחים בתוך רגע שקראתם או שמעתם באיזשהו מקום שהיום הזה חל השבוע. כי מה לכם ולזכויות אדם? אצלכם ברוך השם הכל בסדר ויש לכם דברים אחרים לדאוג להם, ילדים לאסוף מהגן ודד ליין בעבודה וארוחת שישי עם החותנת. למי יש זמן לזכויות אדם? זכויות אדם, כמו כסף וכמו אהבה, הם משהו שאתה לא חושב עליו יותר מדי כל עוד יש לך אותו. אבל כשאין, חלילה, אתה לא יכול לחשוב כבר על שום דבר אחר. אם לא יצא לכם להרהר בנושא זכויות האדם בזמן האחרון זה סימן מצוין, זה סימן שאיש אינו פוגע בזכויות שלכם ותודו לאלוהים על כך, כי אתם שייכים לקבוצת עילית קטנטנה בתוך אוכלוסיית כדור הארץ שנהנית מחירות, מכבוד ומהגנה שרוב בני האדם לא יזכו להם לעולם. הביטו שמאלה וימינה על כל המדינות השכנות, הציצו באפריקה, התבוננו בהודו, בסין, במזרח אירופה ובדרום אמריקה. ולא צריך ללכת רחוק, ממש כאן מתחת לאף שלכם, בשטחים הכבושים, ביישובים הבדואיים, בדרום תל אביב – חיים אנשים ללא זכויות.
 • ציטוט:

  האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.