עלמה זהר

  • מה שתופס יותר מהכל הוא קולה המיוחד של זוהר, שאמנם נשמע לעיתים כמו זה של אמ.סי. קרולינה (וקצת כמו של דיקלה), אבל ללא ספק הסיבה העיקרית להצלחה של השירים ולתשומת הלב הראויה שהיא זוכה לה. האלבום נפתח בשיר "דע", שיר פתיחה נפלא שנשמע כאילו לקוח הישר מפסקול המחזמר "שיער", ואז מגיעים הסינגלים המאוד מוצלחים "אגו טריפ" ו"עם הגב", שהוא אחד השירים הישראליים הכי יפים שנוצרו אי פעם. גם בהמשך ישנן לא מעט הפתעות כמו "גלות בבל השנייה" ו"שמיים אפריקאים" המצוינים, "המופלאה שבנשים" הבומבסטי ו"שיר אהבה אינדיאני (מיגל)", שלמרות היותו השיר הכי מוזר באלבום (אפילו נשמע קצת מגוחך בשמיעה ראשונה), הוא עובד ועשוי להפוך ללהיט לא קטן.
  • תלמוד ורוקנ'רול בבית אבי חי
    2.6.2013 18:33   |   הבמה
    "שיר חדש" היא סדרת מפגשים חדשה בהנחיית ג'קי לוי, המשלבת מדרש ורוקנ'רול בבית אבי חי. לוי ינחה שלושה מפגשי לימוד ומדרש של שירים ישראליים על-פי מקורות מספרות התלמוד והאגדה, בהשתתפות עלמה זוהר, רונה קינן, אביב גדג' ואחרים. בשנים האחרונות החלו מוזיקאים ישראלים רבים לשאוב השראה מהמקורות היהודיים – החל מהתנ"ך, דרך תפילות ופיוטים של מועדי ישראל וכלה בסיפורים מהתורה שבעל-פה ומספרות האגדה. כעת מתחילה בבית אבי חי שבירושלים סדרת מפגשים שיוקדשו ללימוד ומדרש של שירים ישראליים שכתבו מיטב היוצרים על-פי מקורות מספרות התלמוד והאגדה, במבחר נושאים העוסקים בחופש וחירות, געגוע וציפייה, אמונה ואמנות ועוד. מפגש הפתיחה, ששמו "יש לי ציפור זהב בכלוב והיא לא שרה", ינסה לדון בחופש, שעבוד וחירות המשורר, עם המוזיקאיות עלמה זוהר ודניאלה ספקטור, וכן ד"ר רוני שויקה, מומחה לתלמוד ומחבר הספר "שיר חדש – דרשות על יצירות רוק ישראליות".
  • ציטוט:

    האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?