עלמה זהר

  • מה שתופס יותר מהכל הוא קולה המיוחד של זוהר, שאמנם נשמע לעיתים כמו זה של אמ.סי. קרולינה (וקצת כמו של דיקלה), אבל ללא ספק הסיבה העיקרית להצלחה של השירים ולתשומת הלב הראויה שהיא זוכה לה. האלבום נפתח בשיר "דע", שיר פתיחה נפלא שנשמע כאילו לקוח הישר מפסקול המחזמר "שיער", ואז מגיעים הסינגלים המאוד מוצלחים "אגו טריפ" ו"עם הגב", שהוא אחד השירים הישראליים הכי יפים שנוצרו אי פעם. גם בהמשך ישנן לא מעט הפתעות כמו "גלות בבל השנייה" ו"שמיים אפריקאים" המצוינים, "המופלאה שבנשים" הבומבסטי ו"שיר אהבה אינדיאני (מיגל)", שלמרות היותו השיר הכי מוזר באלבום (אפילו נשמע קצת מגוחך בשמיעה ראשונה), הוא עובד ועשוי להפוך ללהיט לא קטן.
  • מה נשאר מהזהר של עלמה
    31.7.2008 5:23   |   בן שלו, עכבר העיר
    לולא ידענו שעלמה זהר היא בתו של יענקל'ה רוטבליט, האם היה נעלם מעינינו הדמיון בין "אצלי הכל בסדר" שלו לבין "גלות בבל השנייה", שיר מספר 4 באלבום החדש שלה? נדמה לי שלא. "השבוע כבר מצאתי לי חדר, סביבה נחמדה", שרה גיבורת השיר הנפלא של רוטבליט; "שכרתי לי דירה בין סדום ועמורה", שרה זהר, מפוכחת יותר. האחת פוגשת "אחד כזה גבוה שרוצה עלי לכתוב מאמר בעיתון" (או כך היא חושבת בתמימותה); לשנייה אין אשליות בנוגע לחיה הגברית: היה לה כבר "רומן עם איזה כוכב רוק, הוא לקח אותי בוואן ועשיתי אתו קוק". הנימה של שני השירים שונה לחלוטין, אבל הסיפור הוא בעצם אותו סיפור, הבחורה היא בעצם אותה בחורה, גם אם את ה"מצרכים בשביל שבת" היא לא קונה במכולת אלא ב-AM-PM.
  • ציטוט:

    האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.