עלמה זהר

  • מה שתופס יותר מהכל הוא קולה המיוחד של זוהר, שאמנם נשמע לעיתים כמו זה של אמ.סי. קרולינה (וקצת כמו של דיקלה), אבל ללא ספק הסיבה העיקרית להצלחה של השירים ולתשומת הלב הראויה שהיא זוכה לה. האלבום נפתח בשיר "דע", שיר פתיחה נפלא שנשמע כאילו לקוח הישר מפסקול המחזמר "שיער", ואז מגיעים הסינגלים המאוד מוצלחים "אגו טריפ" ו"עם הגב", שהוא אחד השירים הישראליים הכי יפים שנוצרו אי פעם. גם בהמשך ישנן לא מעט הפתעות כמו "גלות בבל השנייה" ו"שמיים אפריקאים" המצוינים, "המופלאה שבנשים" הבומבסטי ו"שיר אהבה אינדיאני (מיגל)", שלמרות היותו השיר הכי מוזר באלבום (אפילו נשמע קצת מגוחך בשמיעה ראשונה), הוא עובד ועשוי להפוך ללהיט לא קטן.
  • גיבורים
    3.5.2011 8:34   |   עלמה זהר, Xnet
    "מי זה?" שואלת הקטנטונת ומושיטה לי סיכת כפתור שמצאה באחת המגירות. "זה ג’ימי", אני אומרת לה. "הוא מנגן גיטרה הכי טוב בעולם. רוצה לראות?" היא מהנהנת. אנחנו ניגשות למחשב, אני פותחת יו טיוב ובוחרת בשבילה בתור התחלה את "ליטל ווינג", מסתכלת איך היא מסתכלת פעורת עיניים כשהאצבעות של הנדריקס מחליקות על הגיטרה. "יפה?" אני שואלת אותה. "כן", היא מרותקת למחשב. מזכירה לי את עצמי באותו הגיל, מול הפטפון הישן של אבא שלי, שומעת בפעם הראשונה את צלילי הקסם האלה, מחזיקה בידי את עטיפת התקליט ומסתכלת שעות בדמות הצבעונית המצוירת של ג’ימי הנדריקס עם מכנסי הפדלפון והסרט על המצח.
  • ציטוט:

    עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.