עלמה זהר

  • מה שתופס יותר מהכל הוא קולה המיוחד של זוהר, שאמנם נשמע לעיתים כמו זה של אמ.סי. קרולינה (וקצת כמו של דיקלה), אבל ללא ספק הסיבה העיקרית להצלחה של השירים ולתשומת הלב הראויה שהיא זוכה לה. האלבום נפתח בשיר "דע", שיר פתיחה נפלא שנשמע כאילו לקוח הישר מפסקול המחזמר "שיער", ואז מגיעים הסינגלים המאוד מוצלחים "אגו טריפ" ו"עם הגב", שהוא אחד השירים הישראליים הכי יפים שנוצרו אי פעם. גם בהמשך ישנן לא מעט הפתעות כמו "גלות בבל השנייה" ו"שמיים אפריקאים" המצוינים, "המופלאה שבנשים" הבומבסטי ו"שיר אהבה אינדיאני (מיגל)", שלמרות היותו השיר הכי מוזר באלבום (אפילו נשמע קצת מגוחך בשמיעה ראשונה), הוא עובד ועשוי להפוך ללהיט לא קטן.
  • זה הזמן לסלוח
    14.7.2011 8:43   |   עלמה זהר, Xnet
    יואב יצחק ואני יושבים על כוס בירה ביום הכי חם בשנה ומחכים בסבלנות לכתבת ערוץ 2 שתבוא לראיין אותנו. "חלאס, נמאס כבר מהשאלות האלה", הוא אומר לי. "אשכנזים, מזרחיים, מה הם רוצים מאיתנו? הכל בסדר" ואני מסכימה עם כל מילה. באמת נמאס. בכל פעם שיוצא לי לפגוש עיתונאי אני נדרשת שוב לסוגיה הלעוסה הזאת – השתלטות המוזיקה המזרחית. כאילו שאי פעם הפסדתי מעריצים למושיק עפיה. כאילו שמישהו עומד עכשיו בחנות דיסקים - מחזיק ביד אחת את שרית חדד וביד השנייה אותי ופשוט לא יודע מה לקנות. כאילו שמישהו מתלבט כל-כך לאן ללכת במוצ"ש הקרוב - עלמה זהר או אייל גולן? כאילו שאין מקום לכולם ומישהו גנב לי משהו.
  • ציטוט:

    עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.