עלמה זהר

  • מה שתופס יותר מהכל הוא קולה המיוחד של זוהר, שאמנם נשמע לעיתים כמו זה של אמ.סי. קרולינה (וקצת כמו של דיקלה), אבל ללא ספק הסיבה העיקרית להצלחה של השירים ולתשומת הלב הראויה שהיא זוכה לה. האלבום נפתח בשיר "דע", שיר פתיחה נפלא שנשמע כאילו לקוח הישר מפסקול המחזמר "שיער", ואז מגיעים הסינגלים המאוד מוצלחים "אגו טריפ" ו"עם הגב", שהוא אחד השירים הישראליים הכי יפים שנוצרו אי פעם. גם בהמשך ישנן לא מעט הפתעות כמו "גלות בבל השנייה" ו"שמיים אפריקאים" המצוינים, "המופלאה שבנשים" הבומבסטי ו"שיר אהבה אינדיאני (מיגל)", שלמרות היותו השיר הכי מוזר באלבום (אפילו נשמע קצת מגוחך בשמיעה ראשונה), הוא עובד ועשוי להפוך ללהיט לא קטן.
  • עונג שבת: סוף השבוע של עלמה זהר
    25.10.2013 8:00   |   עכבר העיר
    רגעים של שקט בבית, עיתון שבת פרוש וכרוב טבעוני אחד שימלא לכם את הבטן וישמח לכם את הלב. עלמה זהר, מוזיקאית ופעילה חברתית מקדשת את השבת בדרך לא רגילה. זהר (36) יוצרת מוזיקה כבר שש שנים בהם הספיקה להופיע עם ארקדי דוכין, מיכה שטרית ואפילו אתי אנקרי. את אלבום הבכורה שלה זוכרים בעיקר בזכות השיר "שיר אהבה אינדיאני" או בשמו השני, "מיגל". את אלבומה השלישי "לחם, אהבה" עתידה זהר להוציא עד סוף השנה. לקראת האלבום תצא זהר לסיבוב הופעות עם הרכב חדש, וב-5 בנובמבר תופיע בזאפה תל אביב ותארח את אהוד בנאי, מקור ההשראה האישי שלה. גם אם אתם לא שומרים שבת, לא מאמינים באלוהים ולא רוצים שום קשר איתו, אל תפספסו את ההמצאה היהודית הגדולה ביותר בהיסטוריה והיא הניתוק. לכל דת יש את היום הקדוש שלה, וכל הימים הקדושים נראים פחות או יותר אותו דבר, אבל רק לנו יש 24 שעות בלי טלפונים, בלי טלוויזיה, בלי אינטרנט ובלי משחקי מחשב. ברוכים הבאים למציאות. בהתחלה זה עלול להיות קשה: תאלצו לשוחח עם בן הזוג שלכם, לשחק עם הילדים שלכם, לקרוא ספר, לטייל בשכונה שלכם ושאר פעילויות שכבר מזמן שכחתם איך עושים. אבל לאט לאט דברים מופלאים יתחילו לקרות, רק מעצם זה שתהיו נוכחים ותחוו את החיים שלכם בזמן אמת.
  • ציטוט:

    האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.