עלמה זהר

  • מה שתופס יותר מהכל הוא קולה המיוחד של זוהר, שאמנם נשמע לעיתים כמו זה של אמ.סי. קרולינה (וקצת כמו של דיקלה), אבל ללא ספק הסיבה העיקרית להצלחה של השירים ולתשומת הלב הראויה שהיא זוכה לה. האלבום נפתח בשיר "דע", שיר פתיחה נפלא שנשמע כאילו לקוח הישר מפסקול המחזמר "שיער", ואז מגיעים הסינגלים המאוד מוצלחים "אגו טריפ" ו"עם הגב", שהוא אחד השירים הישראליים הכי יפים שנוצרו אי פעם. גם בהמשך ישנן לא מעט הפתעות כמו "גלות בבל השנייה" ו"שמיים אפריקאים" המצוינים, "המופלאה שבנשים" הבומבסטי ו"שיר אהבה אינדיאני (מיגל)", שלמרות היותו השיר הכי מוזר באלבום (אפילו נשמע קצת מגוחך בשמיעה ראשונה), הוא עובד ועשוי להפוך ללהיט לא קטן.
  • עלמה זהר תחדש את "כמה טוב שבאת הביתה"
    4.6.2009 11:56   |   אינדקס בידור
    בימים אלו יוצא הסינגל של עלמה זהר בו היא מבצעת את השיר שכתב אביה המאמץ יענקלה רוטבליט והלחין שלום חנוך לאריק איינשטיין :"כמה טוב שבאת הביתה" . הפקות - עלמה זוהרעלמה סיימה בימים אלו את ההקלטות לביצוע המחודש לשיר והיא מביאה אל השיר זווית נשית מפוכחת ואחרת מלאת רגש ואולי אפילו עצב ששזורה בו שמחה.הסינגל יוצא במיוחד לרגל המופע " אני ואתה בפארק" שיתקיים ב-2 ביולי בפארק הירקון ובו מיטב אמני ישראל שרים את שירי אריק איינשטיין למען המרכז החינוכי "לגעת באופק" ע"ש אילן רמון להצלת וחינוך בני נוער בסיכון של ארגון פתחון לב.
  • ציטוט:

    עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.