עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • חופשי זה...
  20.4.2011 15:32   |   עלמה זהר, Xnet
  כולנו עבדים של מישהו, כמה נכון. רוב הזמן אנחנו אפילו לא שמים לב לשעבוד שמנהל לנו את החיים בזמן שאנחנו נהנים מאשליה של חופש. העולם שאנחנו חיים בו, הדמוקרטיה, הקפיטליזם, ההגשמה העצמית, בנוי כולו על אותו בלוף שנקרא "חופש". אם פעם הינו באמת עבדים של מישהו, הלכה למעשה ולא משנה אם זה היה בעל הקרקעות או מנהל המפעל, היום אנחנו עבדים של השיטה, שכביכול מאפשרת לנו לבחור, אבל למעשה מאלצת אותנו במקלות ובגזרים לקחת חלק בחגיגה הגדולה שנקראת "צרכנות", להניע את גלגל השיניים הקטן שלנו במכונה הגדולה של "הכלכלה החופשית". כולנו עבדים של אלפי מוצרי הצריכה שאנחנו לא צריכים, אבל מישהו, איכשהו, שכנע אותנו מבלי שנשים לב, שאנחנו מוכרחים לרכוש אותם. תעשיית ההיי טק, קניוני הענק, שידורי הטלוויזיה, פרסומי החוצות – כולם נועדו להפוך אותנו לצרכנים ממושמעים.
 • ציטוט:

  עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.

"ירושלמית בגלות": בגובה העיניים עם עלמה זהר

21.8.2012 12:45   |   חן זורע, nrg
היא נולדה בירושלים, גרה במכמורת ומרגישה שהיא ירושלמית בגלות. היא מפחדת מכל מה שקשור לבנקים, מס הכנסה ומנגנונים ממסדיים וחושבת שאלוהים חמוד מאוד. 1,557 מילים עם הזמרת והיוצרת עלמה זהר (35), נגרית בהכשרתה, שמאמינה שרוחניות זה בררה אבל חוותה הארה אצל קוסמטיקאית ברישיקש.

עוד...