עלמה זהר

  • מתחזקת חלש
    6.1.2012 10:27   |   הילה אור, מגזין המושבות
    עלמה זהר, אמנם ידועה בין השאר כזמרת מחאה, ואף הפגינה מעורבות במחאה החברתית של קיץ 2011, ואף תומכת כבר שנים בפליטי אפריקה בישראל, כמו גם במציאת פיתרון חדש לבעייתם, אבל בכל הקשור להדרת נשים, עלמה זוהר מעדיפה שלא לקחת חלק בהתרעמות. "עם כל השמאלניות הקיצונית שלי, השתדלתי להיות הבן אדם האחרון שמדבר על זה. לא כי זה לא חשוב, אלא כי אני בעצמי בן אדם מסורתי - אני שומרת שבת, מקיימת שיעורי תורה כל שבוע, כך שמאוד קשה לי עם האיבה הזו לחרדים. יש לי המון חברים חרדים, שהם אנשים פתוחים ומקסימים שמאוד יקרים לי. אנשים שנסעתי איתם לאומן ושלמדתי איתם ומהם, כך שמאוד חשוב לי להימנע מלהתייצב בחזית הזאת וללבות את הנושא. הרי הכי קל לקום ולהתרעם על ציבור שלם בגלל האנשים הקיצוניים שבתוכו, אבל צריך גם לזכור שיש בתוך הציבור הזה אנשים מתונים".
  • ציטוט:

    האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

"עוד 10 שנים גם סטטיק ובן אל ייאבקו על מקומם בגלגלצ"

2.4.2017 0:02   |   יעל געתון, וואלה מוזיקה
בלי שהרגשנו, עלמה זהר חובקת קריירה מוזיקלית מרשימה על פני כמעט עשור ואיכשהו היא מצליחה פעם אחר פעם להמציא את עצמה בכל פעם מחדש. לפני כשלוש שנים נולד בנה הבכור הלל, נקודת מפנה נוספת בקריירה שלה שדחפה אותה להוציא תוך שנה בלבד אלבום חדש עם שירי ילדים. נכון, זו מעולם לא הייתה הנישה שלה, אבל היא הצליחה להיכנס לשם בהצלחה ובטבעיות מוחלטת כבר בחופשת הלידה, בין חיתול לבקבוק, בזמן שהיא מנסה להרגיע את התינוק בשיריה. כשנה מאוחר יותר היא כבר שחררה שני סינגלים לרדיו, פרי שיתוף פעולה עם המוזיקאי דודו טסה, וכעת היא בכלל מפלרטטת בשפה אחרת לגמרי: אמהרית.

עוד...