עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • סיפור סינדרלה
  6.7.2015 20:54   |   עלמה זהר, מגזין את
  סוף סוף אנחנו מצליחות להכניס את הילדים לבריכת הגומי שבמרפסת ולהתפנות למטרה שלשמה כינסנו את פורום שלוש האחיות הידוע אצלנו במשפחה בכינויו "המטבחון" (אנחנו באמת מבשלות!). על כוס קפה ועוגה אנחנו מחכות בהתרגשות לשמוע את כל הפרטים העסיסיים של הפרשה שמסעירה לאחרונה את המשפחה שלנו – לאחותי הקטנה יש בשבועות האחרונים, נו, אתם יודעים… עוזרת בית. "נו…", אנחנו מפצירות בה, בזמן שהיא לוקחת את הזמן, על פניה מרוח חיוך מסתורי שלא ראיתי אצלה מאז הדייטים הראשונים שלה עם בעלה לפני שמונה שנים. "בנות", היא נאנחת, "זה פשוט הדבר הכי טוב שעשיתי אי פעם בשביל עצמי". ואז היא מפליגה בתיאור חלונות מבהיקים, שטיחים שאובים, בגדים מקופלים, פנלים מצוחצחים, אריחי אמבט נוצצים וגולת הכותרת – החדר של הילדה – פעם מחנה אימונים של דאעש והיום תמונה מתוך קטלוג של ד"ר בייבי, עם סדינים ורודים תואמים ושני דובים מחייכים מונחים ליד הכרית, הקוביות עומדות מסודרות בסל ואין שם אף ילד שיעשה בהן פוגרום. בקיצור, חלום.
 • ציטוט:

  עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.

האלבום החדש של עלמה זהר: מפתיעה בדיסטורשנים נהדרים

4.3.2018 8:57   |   אלעד בילו, כלכליסט
“חיים משוגעים” החדש של עלמה זהר הוא כבר האלבום החמישי שלה. עשר שנים חלפו מאז פרצה לחיינו עם “דברי”, אלבום הבכורה שכלל להיטים כמו “מיגל”, “אגו טריפ”, וכמובן “עם הגב”, הפך את זהר לתגלית השנה ולזמרת השנה, וכבר נמכר ב־40 אלף עותקים.
רק שישה שירים כולל האלבום החדש. כאחד מאחרוני המוהיקנים שעדיין אוהב לקנות דיסקים, להכניס אותם למערכת ולהאזין ‑ מיעוט השירים היה עלול לאכזב את הקונים. אבל בידיה של זהר הם מהווים אלבום שלם, שרויים כולם באותו עולם, לא מתפזרים, וזה מה שחשוב.

עוד...