עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • טסה להודו: מי אמר שמאוחר לחופשת שחרור?
  28.3.2012 17:52   |   עלמה זהר, Xnet
  באיחור קל, של חמש עשרה שנה בערך, אני נוסעת להודו. כולם כבר היו בה, טיילו בה, עישנו בה, התאהבו בה, שתקו בה וראו בה את האור. נשארתי רק אני, הישראלית האחרונה שעוד לא הייתה שם. מרוב הסיפורים, התמונות, התבלינים, הראסטות והלונגים שהגיעו כל הדרך מהודו ישר אלי לסלון, נדמה לי הרבה פעמים כאילו כבר ביקרתי בה. ועם השנים, מרוב שהייתה כבר עם כולם, אפילו קצת מאסתי בה. היא נראתה לי מתויירת מדי, מוכרת מדי, עייפה ונטולת מסתורין. או שאולי זו אני שנהייתי זקנה מדי. חמש עשרה שנה עברו מאז שהשתחררתי וארזתי את התרמיל האדום שקנה לי החבר בתקופת הצבא (ומיד אחר כך נפרד ממני ונסע לטיול לבדו), משוחררת מצבא ומחבר, הייתי ממש בדרך לכבוש את הודו, כשלגמרי במקרה נתקלתי פתאום בזוג העיניים החומות עם הריסים הכי ארוכים בעולם והופ – דפקתי פרסה ישר לרבנות. ולא, אני לא אצטער על זה לעולם.
 • ציטוט:

  האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

חופש זה לחלשים

1.8.2015 9:46   |   עלמה זהר, מגזין את
אני רוצה חופש. מגיע לי חופש. חופש גדול. חופש מהכל ומכולם. חופש מעבודה, מדאגה, מאחריות, משגרה. אני רוצה נופים אחרים, מים צלולים, סדינים לבנים, כבישים מתפתלים. אני רוצה שהכל יהיה כלול ושהכל יהיה אפשרי. אני רוצה כרטיס פתוח. רוצה רומנטיקה. אני רוצה מפגשים בלתי צפויים. רוצה ללכת לאיבוד בעיר לא מוכרת. להיסחף אל חוף טרופי. לדבר אנגלית עילגת. לגלות מסעדה קטנה שאין בה תיירים. לרקוד במסיבת חוף לאור ירח. להתמלא בשלווה, בשמחה, בכוחות חדשים. אני כל כך זקוקה לחופש, אבל יש לי ילד.

עוד...