עלמה זהר

  • האושר הגדול של עלמה זהר
    29.9.2013 19:15   |   אסף נבו, מאקו
    עלמה זהר מוציאה את השיר "אושר גדול", אותו כתבה והלחינה, עם עיבוד והפקה מוזיקלית של אסי איילון. "זה שיר פשוט, שיש בו גם סוג של תפילה", אומרת זהר. "כתבתי אותו כדי לחזק את עצמי במהלך המסע הארוך אל האלבום הנוכחי, הדרך אליו מלאת מכשולים והתמודדות, אבל היא מובילה אותי למחוזות מדהימים, אל רגעים אמיתיים של אושר גדול". "אושר גדול" הוא סינגל שלישי מתוך אלבומה החדש של זהר "לחם אהבה", שצפוי לצאת בחודשים הקרובים. קדמו לו השירים "נצחונות" ו"מצב הרוח". עם הוצאת השיר החדש מציינת זהר את סיום גיוס הכספים להקלטות אלבומה, אותו היא מפיקה באופן עצמאי ללא חברת תקליטים. בעזרת אתר "הד סטארט" ובשיטת מימון-המון, הצליחה זהר לאסוף מהקהל יותר מ-82 אלף ש"ח למימון ההקלטות, אותם היא קיבלה תוך חודש מכ-600 איש.
  • ציטוט:

    עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.

מכתב מאימא

14.7.2015 15:21   |   עלמה זהר, סלונה
תמיד ראיתי אותך בעיני רוחי ילד פרא, ילד חופשי. שחום משמש ומלא תלתלים. ילד טבע שרוכב על סוסים. תמיד חלמתי לישון איתך באוהל על שפת הים, להראות לך את כוכב הצפון, ללמד אותך את האקורד הראשון. תמיד ידעתי שאמציא בשבילך שירים וסיפורים, שאבנה בשבילך ארמון בסלון מסדינים ישנים. שארשה לך להסתובב עירום כל היום, להתלכלך, לטפס על עצים.
כל השנים שבהן חיכיתי לך היה לי כל הזמן שבעולם לתכנן תוכניות. איך נראה ביחד פילים באפריקה ונשמע תקליטים ישנים של החיפושיות. בחורף אסרוג לך צעיפים, בקיץ נקטוף תפוזים, באביב אלמד אותך את השמות של כל הפרחים (אני לא יודעת את השמות של כל הפרחים, אבל בשבילך אלמד אותם).

עוד...