עלמה זהר

  • המטרה: למרר את חיי הפליטים
    9.12.2011 9:16   |   עלמה זהר, Ynet
    ב-10 בחודש יצוין בעולם יום זכויות האדם הבינלאומי. ממשלת ישראל לא יכלה לבחור עיתוי ציני יותר לקיים את הדיון בהצעת ראש הממשלה לפתרון בעיית הפליטים האפריקנים. נתניהו יעדיף לקרוא להם "מסתנני עבודה" הוא טוען בתוקף שהם לא פליטים, אבל האמת הפשוטה היא שממשלת ישראל כלל אינה בודקת את בקשות המקלט שלהם. אין בכלל משרד כזה. אין בכלל פקיד כזה. נתניהו טוען שהם לא פליטים, למרות שברוב מדינות המערב כן מכירים בהם, ולמרות שהאו"ם קבע שאסור להחזירם למדינות מוצאם. ואני שואלת: אם הם לא פליטים אז למה בעצם הוא לא מגרש אותם כפי שהוא מגרש את העובדים הזרים? את תוכניתו לטיפול בבעיית המסתננים האפריקנים טווה נתניהו כבר מזמן. המטרה: למרר את חייהם כאן עד שיפסיקו לבוא. האמצעים: בניית מחנה הסגר שבו יכלאו באופן שרירותי גברים, נשים וילדים ללא הליך משפטי וללא הגבלת זמן. מחנה שמזכיר משטרים אפלים שכולנו מתקשים לשכוח.
  • ציטוט:

    האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.

עלמה זהר במשבר אמצע החיים: האזינו ל"חיים שלי"

2.11.2017 5:04   |   וואלה! תרבות
אחרי אלבום הילדים המצליח "פלא" שהגיע השנה למעמד של אלבום זהב, חוזרת עלמה זהר עם אלבום חדש למבוגרים חמושה בהפקה מוזיקלית של דודו טסה וניר מימון. מתוך האלבום יצאו כבר לרדיו בשנה האחרונה "כחולת עיניים" "דגים" ו"תפתח" עם גילי יאלו. "חיים שלי" הוא הסינגל הרביעי מתוך הפרויקט ולכם יש הזדמנות להיות הראשונים שמאזינים לשיר.
"השיר "חיים שלי" זה בעצם שיר יומולדת 40 שלי, שנולד מתוך השנה המטורפת שעברה עלי", סיפרה עלמה זהר. "כנראה שזה מה שקוראים "משבר אמצע החיים". מין רגע שאת מסתכלת אחורה וקדימה ומבינה שזה עבר כל כך מהר ולא הבנת כלום, וזה עצוב ומצחיק ביחד. ואת מתחרטת על הכל וגם לא מתחרטת על כלום. והזמן שנשאר לך הוא כל כך יקר. וכל מה שאת רוצה לעשות זה מוזיקה ואהבה, כי כל השאר פשוט לא שווה כלום".

עוד...