עלמה זהר

  • כמו מסטיק עלמה לעוס
    16.9.2008 12:47   |   אלעד בן חמו, וואלה
    עלמה זהר היא מוזיקאית מהסוג המתעתע. היא מוכשרת ברמות לא מבוטלות, יש לה קול מגניב ומשהו באופן השירה הישן-חדש שלה גורם לה להיות יוצאת דופן ומיוחדת ברמה שתופסת את האוזן בפעם הראשונה. אבל האלבום שלה "דברי", כמה חבל, לא קרוב אפילו לרמה של שני הסינגלים שהוציאה לרדיו. "אגוטריפ" ו"שיר אהבה אינדיאני" הם שני שירים מעולים, ואין לכם מושג כמה התאכזבתי כששמתי את הדיסק במערכת, שמעתי אותו בפעם הראשונה, וגיליתי שלמרבה הלחץ – חב"ד השתלטו לה על הטקסטים. עם שורות כמו "עד שלא תבקש תיקון לא תהיה לך מנוחה" ו-"דע בפני מי אתה עתיד לתת דין וחשבון", האלבום של עלמה שלנו קצת מציק.
  • ציטוט:

    האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.

עלמה זהר על פרשת השבוע "ויחי"

24.12.2015 22:09   |   מערכת גל"צ
בפינת פרשת השבוע ב"מצד שני", שוחחה היום הזמרת עלמה זוהר עם יועז הנדל ורועי שרון על פרשת "ויחי". הפרשה, בה מתוארת סליחתו של יוסף כלפי אחיו, מתאימה לדברי זוהר להלך הרוח "הלוחמני והנקמני" שקיים בחברה שלנו.
"אנחנו חיים בעידן של נקמות והן מנהלות אותנו בכל המישורים", סיפרה זהר, "תמיד קופץ לי לעין העניין של יוסף שמוותר על הנקמה באחים שלו שהם גם הרוצחים שלו. הוא מצליח להתגבר מעל נסיון הרצח של אחיו למען הערך של המשפחה".
"יוסף מתואר כיפה נפש, זה איזשהו ערך שהיום הוא נלעג", אמרה הזמרת, "בעיניי הוא עשה את זה בשביל ערך יותר גבוה - שמירה על המשפחה. הלוואי שניקח משהו מזה לשיח שאנחנו מנהלים, למקום שמבין שזו המשפחה והמשפחה צריכה להמשיך לגור בבית ביחד, עם כל השבטים".

עוד...