עלמה זהר

  • החדש של עלמה זהר: יצירה בוגרת וכנה
    12.8.2010 17:24   |   מוסיקה נטו
    ב-2008 הוציאה עלמה זהר את אלבומה הראשון, 'דבְרי', והיא בת שלושים ואחת. ההצלחה העצומה (והמפתיעה) של הסינגלים מתוכו הפכו את זהר מאלמונית מוחלטת לשם דבר בתעשיית המוסיקה המקומית. זה התחיל עם אחד השירים העבריים היפים ביותר מהשנים האחרונות ('עם הגב'), והמשיך לאלבום סופר-מצליח (מעמד פלטינה) ולהיטי ענק שחרכו את הרדיו ('שיר אהבה אינדיאני', 'אגו-טריפ'). אחרי הפתיחה המטאורית, רבים ציפו בדריכות לאלבומה השני של הזמרת-יוצרת המעניינת. שנתיים אחרי זה קורה, וזהר משחררת את אלבומה החדש (והיא בת), 'שלושים ושלוש'. מהאלבום יצאו כבר שני סינגלים לרדיו ('התרגשתי לקראתך' ו'ממצרים'), ובאופן מפתיע שדרני הרדיו לא התנפלו עליהם כפי שניתן היה לצפות.
  • ציטוט:

    האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

עלמה זהר שרה ג'ון לנון בביצוע עברי ומשפחתי

15.11.2015 11:44   |   מאקו מוזיקה
בבוקר קשה זה, בעוד העולם כולו וחובבי המוזיקה בעולם במיוחד מתאבלים על הטבח בקהל שבא לראות את איגלז אוף דת' מטאל בפריז, כמה מוזיקאים בחרו להציע נחמה ותקווה עם "Imagine". קולדפליי ביצעו אותו בסוף השבוע בלוס אנג'לס בהקדשה לנפגעים, בעוד שמישהו הביא פסנתר כנף עד למועדון הבטאקלאן בו התרחש מרחץ הדמים, וביצע את השיר עבור כל הנוכחים מוכי האבל. הגרסה של עלמה זהר ללנון הוקלטה אמנם הרבה לפני המאורעות האחרונים, ואולם היום היא מצטרפת אל הקולות שמנסים לעורר תקווה ואמונה.
"אין דבר יותר מרגש מלהשמיע לילד שלך את המוזיקה שאתה גדלת עליה", זהר סיפרה על הביצוע . ״להכיר לילד שלי את לנון זה הדבר הכי טוב שיש לי לתת לו בחיים". השיר המקורי, "Beautiful Boy", נכלל באלבום "Double Fantasy", שיצא שלושה שבועות לפני שנרצח ב-1980 בהיותו בן 40. לנון עבד על האלבום יחד עם יוקו אונו אשתו, אחרי חמש שנים בהן בילה את עיקר זמנו בטיפול וגידול בניו. המקור הוקדש לבן שון לנון, ועתה עלמה זהר מקדישה אותו לבנה, כשאת התרגום לשיר כתבה יחד עם אביה יענקל'ה רוטבליט.

עוד...