עלמה זהר

  • אקו"ם יעניק לאמנים אות הערכה ופרסים כספיים ששווים הכללי עומד על 300,000 שקל
    11.3.2009 17:04   |   מאיה זיסר, ביזפורטל
    אקו"ם הארגון ליוצרים מובילים בישראל יעניק לאמנים אות הערכה על פועלם השנתי ומענקים כספיים ששווים הכללי עומד על 300,000 שקל. הפרסים ניתנים ליוצרים בכל התחומים: משוררים, מלחינים, מלחיני מוסיקה קלאסית, מעבדים, סופרים ועוד. הבחירה של הזוכים נעשית על ידי חבר שופטים מקצועי, המורכב מן היוצרים המובילים בישראל, מבקרי ספרות ומוסיקה פרס הישג השנה לשיר, ע"ש משה וילנסקי, יוענק לשיר 'שיר אהבה אינדיאני'. השופטים נמקו את בחירתם:"חבר השופטים שמח על כך שהשיחה בין מיגל לעלמה זהר התנתקה, ככה עלמה תישאר בארץ, ותוכל להמשיך לכתוב עוד הרבה שירים מקוריים להפליא, מיוחדים ומרגשים, כמו שעשתה השנה". הישג נוסף לאלבומה של זהר, פרס הישג השנה למעבד ע"ש מרדכי זעירא יוענק לאסי איילון על האלבום 'דברי'. השופטים הסבירו את בחירתם באיילון וציינו כי "אסי השכיל, בדמיון וברגישות, לעוף עם כל שיר - בעקבות הטקסט, לאן שצריך - מדרום אמריקה ועד אפריקה, ותוך כדי זה ליצור תמונה של אלבום שלם בעל צבע ואופי מובהקים משלו. התוצאה היא אותנטית ורדיופונית בעת ובעונה אחת.
  • ציטוט:

    האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.

פלא של מופע!

31.8.2016 11:57   |   אפרת גת, סלונה
זמן איכות אחת על אחת בחופש הגדול, כשכולן בבית הוא כמעט בלתי אפשרי, בטח ובטח כשמדובר כבר בגוזלה השלישית. המזל הגדול שלי שסלונה צ’יפרה ופינקה בהזדמנות למופע בצפון שיותר קרוב אליי והוא כלל גם את הגוזלה השלישית שלי, שעוד רגע תפתח את שערי כיתה א’.
המופע התקיים במוזיאון הפתוח של תפן (ששווה ביקור בנפרד), הנוף בדרך ירוק ומרתק, המופע התקיים לקראת שקיעה על מרחבי הדשא שהיו מלאים בילדים והורים שמחים ונינוחים, לרגע היה נדמה שקיטורי החופש הגדול לא אמיתיים או לפחות לא הגיעו היום.

עוד...