עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • בין זוכי פרסי אקו”ם: עלמה זהר ואסף אבידן
  11.3.2009 5:07   |   נויה כוכבי, עכבר העיר
  עלמה זהר ומאיר בנאי הם בין זוכי פרסי אקו”ם המוענקים על הישגים מוזיקליים בזמר העברי בשנת 2009. אתמול הכריזה אקו”ם על הזוכים, שכל אחד מהם יקבל בין 10,000 ל–20,000 שקלים. הפרסים יוענקי בטקס שיתקיים ב–29 בחודש בתל אביב. זהר זכתה בפרס הישג השנה לשירה “שיר אהבה אינדיאני” ואסי איילון זכה בפרס הישג למעבד על עבודתו באלבומה של זהר “דברי”. בנאי יקבל פרס עבור הישג למלחין, על אלבומו “שמע קולי”. פרס עידוד היצירה יוענק לנעם רותם ופרס עידוד פרסום היצירה יוענק ליוצר הצעיר איתי פרל. הפרס הגדול ביותר, מענק להפקת אלבום, יוענק לג’וני שועלי, שעובד על אלבום יחד עם חברו ללהקת “רעש”, רע מוכיח. צוות השופטים - נורית הירש, רמי קליינשטיין, זאב נחמה, אריאל הורביץ ופיטר רוט - בחר להעניק את פרס תגלית השנה לזמר אסף אבידן.
 • ציטוט:

  האלבום השלישי של זהר הוא מסע בין האישי והחברתי, התסכול והנחמה, בישראל של תשע"ד. זהר כבר מזמן לא הצעירה ששרה על מיגל מדרום אמריקה, היא האשה שכותבת על הרחוב שבו אנחנו עוברים יום יום, על האנשים השקופים שעוברים בו לצידנו וכמובן עלינו, על הצורך שלנו בלחם ואהבה. בדרך היא מבררת מה זאת בשבילה מוזיקה ישראלית ואיך היא נשמעת, וכותבת כמה מהשירים הכי יפים בקריירה שלה.

זרעי קיץ: הדואט של עלמה זהר ואביב בכר

19.7.2020 19:57   |   ישראל היום
אתם מוזמנים להאזין לעוד שיר שנחשב ללהיט קטן בביוגרפיה העשירה של אריאל - "זרעי קיץ" בביצוע אקוסטי, אופטימי, חמים ואפילו שובב, של עלמה זהר ואביב בכר, בתוך הפרויקט "והנה נשארת" - חידושים למאיר אריאל, בשיתוף מכללת BPM וחברת עננה.

עוד...