עלמה זהר

  • עונג שבת: סוף השבוע של עלמה זהר
    25.10.2013 8:00   |   עכבר העיר
    רגעים של שקט בבית, עיתון שבת פרוש וכרוב טבעוני אחד שימלא לכם את הבטן וישמח לכם את הלב. עלמה זהר, מוזיקאית ופעילה חברתית מקדשת את השבת בדרך לא רגילה. זהר (36) יוצרת מוזיקה כבר שש שנים בהם הספיקה להופיע עם ארקדי דוכין, מיכה שטרית ואפילו אתי אנקרי. את אלבום הבכורה שלה זוכרים בעיקר בזכות השיר "שיר אהבה אינדיאני" או בשמו השני, "מיגל". את אלבומה השלישי "לחם, אהבה" עתידה זהר להוציא עד סוף השנה. לקראת האלבום תצא זהר לסיבוב הופעות עם הרכב חדש, וב-5 בנובמבר תופיע בזאפה תל אביב ותארח את אהוד בנאי, מקור ההשראה האישי שלה. גם אם אתם לא שומרים שבת, לא מאמינים באלוהים ולא רוצים שום קשר איתו, אל תפספסו את ההמצאה היהודית הגדולה ביותר בהיסטוריה והיא הניתוק. לכל דת יש את היום הקדוש שלה, וכל הימים הקדושים נראים פחות או יותר אותו דבר, אבל רק לנו יש 24 שעות בלי טלפונים, בלי טלוויזיה, בלי אינטרנט ובלי משחקי מחשב. ברוכים הבאים למציאות. בהתחלה זה עלול להיות קשה: תאלצו לשוחח עם בן הזוג שלכם, לשחק עם הילדים שלכם, לקרוא ספר, לטייל בשכונה שלכם ושאר פעילויות שכבר מזמן שכחתם איך עושים. אבל לאט לאט דברים מופלאים יתחילו לקרות, רק מעצם זה שתהיו נוכחים ותחוו את החיים שלכם בזמן אמת.
  • ציטוט:

    האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

עבור עלמה זהר, אין הבדל בין מוזיקה לילדים למוזיקה למבוגרים

28.6.2017 11:31   |   אורן ברזילי, TimeOut
יום אחד יכיר עולם התרבות בתרומתה המכרעת של חופשת הלידה ליצירה האנושית. הסיטואציה של אם שנמצאת הרבה פעמים לבדה במשך חודשים עם תינוק שלא מדבר ורק צריך תעסוקה הוא מקור למצוקה שאין לה הרבה יח"צ, אבל היא מקום שמעניין ליצור ממנו. ככה זה כשיוצאים מאזור הנוחות.
"לא חשבתי שאני אעשה מוזיקה לילדים או שיש לי מה להציע בתחום הזה", מספרת עלמה זהר, שאלבום הילדים שלה, "פלא", הפך כעת לאלבום זהב וממשיך סיבוב הופעות מוצלח באותו שם. "נזרקתי לתוך העולם המוזר הזה שקוראים לו חופשת לידה. הפכתי להיות להקת בידור לילד אחד ושרתי לו כל היום גם כי הייתי לבד בבית וגם כי נראה לי שאימהות שרות כל הזמן לתינוקות. זו תקשורת בסיסית איתם, ודאי אם זו אימא כותבת שירים".

עוד...