עלמה זהר

  • חצי ילדה
    7.8.2014 11:14   |   עלמה זהר, מגזין את
    בזמן שאנחנו מתארגנות, אחרי שיעור יוגה לתינוקות, אימא אחת שואלת את השנייה: "זה הילד הראשון שלכם?". "שלי כן", היא עונה, "אבל לבעלי יש בן גדול מנישואים ראשונים". "כן", מהנהנת הראשונה "גם לנו יש חצי ילדה". נדמה שכמעט כל המשפחות סביבי נתפרו להן משברי משפחות שהתפרקו. ילדים מחולקים לשני בתים, שני וחמישי וכל שבת שנייה אצל אבא, מועברים מאוטו לאוטו עם התיק הקטן, עם הסירופ לאוזניים, עם הפתק מהגננת. עם השיחות הקבועות של העברת המשמרת: "היא לא ישנה צהריים", "אל תשכח ביום חמישי את המסיבה בגן". נשיקה לאבא, נשיקה לאימא, וילד שעובר מיד ליד. רגע לפני שפגשתי את הבת של בן זוגי בפעם הראשונה החלטתי – אם אני לא מתאהבת בילדה, אני מוותרת על האבא. זו עסקת חבילה. לא הייתי מוכנה להיכנס לתוך חייו של ילד שאני לא אוהבת באמת ובתמים. למזלי נפלה בחלקי ילדת טבע מקסימה ומעופפת, מלאת אהבה לכל מה שחי בעולם, והיא מצאה חן בעיניי מיד.
  • ציטוט:

    עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.

צפו: שיר בחזרה עם עלמה זהר

24.7.2016 0:00   |   וואלה תרבות
עלמה זהר השיקה לאחרונה את מופע הילדים החדש "פלא" שמלווה את הוצאת אלבומה האחרון. לכבודו הגענו לבקר אותה בחדר החזרות ויצאנו עם ביצוע חי.

עוד...