עלמה זהר

 • אושר גדול, עלמה זהר במופע השקה אינטימי ל"לחם, אהבה"
  19.1.2017 0:00   |   נוי טמרקין, מוזיקה.קו.איל
  כשאני מקשיבה לתקליט החדש של עלמה זהר "לחם, אהבה", אני שומעת אופטימיות ריאלית ובוגרת שאני מרגישה שנכתבה מתוך לב שיצא מאותו פס יצור שממנו יצא הלב שלי. מלצרית תל אביבית נצחית רגישה יתר על המידה, בתוך מציאות של אהבה גדולה שלובה במלחמה תמידית. מרגישה שכמוני, גם אמצעי הביטוי העומדים לרשותה קצרים מלהכיל את כל הסיפורים השמחים והעצובים שקובעים את רוחב ליבה שהוא ללא ספק רחב.
  זהר פרצה לתודעת התרבות הישראלית בשנת 2008 עם אלבומה הראשון "דברי" שנחל הצלחה גדולה ומיקם אותה בשורת האמנים המבטיחים לחכו הסקרנית של צרכן המוזיקה הישראלי. אחדים מהלהיטים שהניב אלבום זה עדיין מושמעים ברדיו דרך קבע ומככבים בשורת היצירות המקוריות והמוערכות של השנים האחרונות.
 • עלמה זוהר - "התרגשתי לקראתך"
  3.5.2010 16:02   |   יקיר אביטבול, RichText
  כעת, לאחר שנתיים של גילוי עצמי, חוזרת עלמה זוהר בקולה המדהים ומעניקה לנו מתנה, כמעט אלוהית, ומשחררת את "התרגשתי לקראתך". עלמה זוהר מצליחה להמחיש בצורה יוצאת דופן את כל אשר היא שרה וכותבת עליו, יכול להיות מן הסיבה שעלמה זוהר, באופן שאני מעריך כ"כ ובניגוד לאומנים רבים שיצא לי לכתוב עליהם בזמן האחרון, כותבת את שיריה ומלחינה אותם בעצמה. וזהו היתרון ענק לעלמה זוהר על חבריה המזמרים, את התחברותה למילים ולמנגינה מרגישים בביצוע, בקולה היחודי כ"כ שכבר גרם לנו להתאהב במילותי היא גורמת לליבי לרטוט ולנשמתי לשמוח, "כמו שהים גואה בלי נשימה,כמו שצמחים בוקעים לאור האדמה, התרגשתי לקראתך", המילים המדהימות הללו עם קולה המדעים של עלמה זוהר גורמות לי להתרגש לקראת האלבום החדש "כמו פרפרים מסונוורים לאור ירח,כמו הלחישה של הגפרור המתלקח".
 • ציטוט:

  האלבום הזה מוקדש לאנשים בפינות האלה של העיר, הכמהים ללחם ולאהבה בעולם אורבני תעשייתי ומנוכר. עלמה זהר, פעם צעירה היפית שמתאהבת באינדיאנים ושרה על חיי סקס, סמים ואגו טריפ, יצרה יחד עם שותפה המפיק אסי איילון אלבום שככל שהוא אישי בחיפוש אחר אהבה, כך הוא גם חברתי. בסיכומו של דבר, "לחם אהבה" הוא אלבום קליט, מוזיקלי מאוד, מעניין ומרגש שיש לו משהו משמעותי להגיד על העולם. לכן הוא חשוב ולכן שווה לדבר עליו ובוודאי לשמוע אותו. על כמה אלבומי פופ רוק שיצאו כאן בשנים האחרונות אפשר לומר את זה?

שמיים אפריקאים

מילים: עלמה זהר
לחן: עלמה זהר

הוא חייך אלי ואמר לי
האהבה פשוטה
פשוט תתפשטי
כאן ועכשיו
זה כל מה שאמיתי
אולי מחר בבוקר
לא תהיי איתי
זה לא אומר שזה לא לנצח

בוקר טוב
שמיים אפריקאים

איש שחור בין סדינים לבנים
בית מלון קטן
כל כך רחוק מכאן
נזכרת באהבה אחרת
שדעכה מזמן
זה לא אומר שהיא לא לנצח

 

בוקר טוב
שמיים אפריקאים

נופים של ארץ עתיקה
בין ים ובין מדבר
שעון החול עצר
יורדים בבוקר עם חכה
אל שפך הנהר
הוא בוודאי ימשיך לזרום לנצח

בוקר טוב
שמיים אפריקאים