עלמה זהר

  • אין לך כרטיס מועדון? אבל את משלמת יותר
    31.5.2011 16:56   |   עלמה זהר, Xnet
    בכניסה לבית המרקחת עוצר אותי בחור סימפטי מדיף אפטרשייב ומציע לי כרטיס מועדון. אני מסרבת בנימוס, עם פרצוף "סליחה, אני מאוד ממהרת". אני מתכוננת לזנק פנימה לפני שיספיק לעכב בעדי, אבל הוא לא מרפה. "זה מאוד משתלם לך" – "לא תודה" – "אבל זה לא עולה לך שום דבר" – "לא מעוניינת" – "אבל זה מקנה לך עד עשרים אחוז הנחה על כל קניה" – "אין צורך" – "אין פה שום קאטץ'!" עכשיו הוא קצת נעלב, כאילו האשמתי אותו שהוא מנסה לרמות אותי. "זה עניין של פרנציפ", אני מנסה להסביר לו. "אין לי כרטיסי מועדון של שום דבר, אני לא חברה של הסופר, אני לא חברה של הבית מרקחת, אני לא חברה של 'חבר' ואני אפילו לא חברה של החברים שלי בפייסבוק" ולראייה אני שולפת את הארנק ומראה לו את האין כרטיסים שלי. הוא נראה מבולבל.
  • ציטוט:

    עלמה זהר היא כותבת מבריקה. היא יודעת לכתוב שיר ולספר סיפור. עושה זאת בחן ובתמצות, בעזרת שפה נהדרת, שמתגאה במקורותיה. הציטוט "עורי עורי דברי שיר" משירת דבורה (ספר שופטים) הוא לא מוטו בעלמא, הוא מקור החיים של עלמה, כוחה וחינה. כמעט כל השירים שלה מתכתבים בצורה כזו או אחרת, רעיונית, מילולית וצורנית, עם שפת התנ"ך. בין אם זה "גלות בבל השנייה", שיר מצוין לפתיחת הופעה, או "דע" שמזכיר לנו, באהבה רבה ובסבלנות אין קץ, מי אנחנו ולאן אנו הולכים. בין אם זה "המופלאה בנשים" שיר מתוק-חמוץ, כואב-שמח שכתבה ושרה לזכרה של אמה, או "דרפור" החדש, שמוצא הקשר נאור בין הפליטים מסודן לבין מסעות בני ישראל במדבר, ומתכתב גם עם שירים כמו "עגל הזהב" ו"עבודה שחורה" של אהוד בנאי.

"עוד 10 שנים גם סטטיק ובן אל ייאבקו על מקומם בגלגלצ"

2.4.2017 0:02   |   יעל געתון, וואלה מוזיקה
בלי שהרגשנו, עלמה זהר חובקת קריירה מוזיקלית מרשימה על פני כמעט עשור ואיכשהו היא מצליחה פעם אחר פעם להמציא את עצמה בכל פעם מחדש. לפני כשלוש שנים נולד בנה הבכור הלל, נקודת מפנה נוספת בקריירה שלה שדחפה אותה להוציא תוך שנה בלבד אלבום חדש עם שירי ילדים. נכון, זו מעולם לא הייתה הנישה שלה, אבל היא הצליחה להיכנס לשם בהצלחה ובטבעיות מוחלטת כבר בחופשת הלידה, בין חיתול לבקבוק, בזמן שהיא מנסה להרגיע את התינוק בשיריה. כשנה מאוחר יותר היא כבר שחררה שני סינגלים לרדיו, פרי שיתוף פעולה עם המוזיקאי דודו טסה, וכעת היא בכלל מפלרטטת בשפה אחרת לגמרי: אמהרית.

עוד...